Ezektől a zenéktől lett jobb hely a világ 2018-ban
Megszámlálhatatlan lista készült már az év legjobb zenéiről, de ettől még mi sem mondunk le arról, hogy pár órával szilveszter előtt megmutassuk az albumokat, amelyektől jobban szerettük 2018-at.
Megszámlálhatatlan lista készült már az év legjobb zenéiről, de ettől még mi sem mondunk le arról, hogy pár órával szilveszter előtt megmutassuk az albumokat, amelyektől jobban szerettük 2018-at.
Hiába tarolta le megint a zenei világot Adele, az igazán izgalmas produkciók épp hozzá képest voltak sokkal merészebbek. 2015 olyan év volt a zenében, amikor főként az önazonosság és a személyesség eredményezett kiemelkedő dalokat. Tovább folytatódott a női dalszerzők előretörése (listánkban hét önálló női előadó is szerepel), és különösen fontos időszaka volt ez a hiphopnak, főleg, hogy az év - szerintünk - legjobb lemeze újradefiniálta a műfajt.
Grimes a hazug popikonok arcába dobja kesztyűt, és igazi one-woman show-t hoz össze új lemezén. De akad még mostani lemezajánlónkban a nyolcvanas évek gitárzenéjét idéző friss gitárzene, és egészen álomszerű csodaalbum is. De hogy szól egy feszült Polanski-thriller modern filmzenéje? Érdemes volt-e az Elbow frontemberének önálló útra lépnie? Hallgasson bele az elmúlt hetek legjobb lemezeibe!
Boldog, szomorú dalok, röffenő riffek, az erdei tündér újra varázsol, és színre lép a Beyoncéba oltott Björk - továbbra is elkényeztet minket az ősz különös figyelmet érdemlő lemezekkel.
Táncos brit elektronika, opálos kaliforniai álom, menő svéd pszichedelikusok és még sorolhatnánk - sőt, soroljuk is. Íme, ízelítőnk az ősz gazdag és izgalmas lemezterméséből. Hamarosan folytatjuk.
Bemutatkozott a Bully, életműve legjobb albumával okozott kellemes meglepetést Ezra Furman, és nagyszerű, egész éjszakát betöltő anyaggal rukkolt ki Kurt Vile, új dalokkal jelentkezett a Foals, az Ought és Dr Dre. Ősszel is lesz mit hallgatni.
Nyár közepén sincs uborkaszezon a zeneiparban, sőt: príma popdalok egy kanadai zenebohóctól; egy álomszerű, éteri mestermű; Prince legjobb tanítványa; időutazás a soulos hatvanas évekbe; az amerikaiak intellektuális csúcszenekarának remekműve; és fokozott izgalmak a jazz körül. Hallgasson zenét 35 fok felett is!
Évközben elsiklottunk felettük, pedig bőven megérdemlik a figyelmet: olyan lemezeket mutatunk, amelyek mind esélyesek az év végi listák előkelő helyeire. Ismerkedjen meg a The XX tengerentúli tükörképével, az év legdilisebb meglepetésalbumával, a legügyesebb Radiohead-tanítványokkal, vagy három zenészlegenda, Martin Gore, Paul Weller és Jim O'Rourke idei produkciójával
Ki mondta, hogy a nyár uborkaszezon az új zenék felfedézésében? Főleg, ha olyan lemezeket mutatunk, melyek akár a nyár filmzenéi is lehetnének. A Killers frontembere a nyolcvanas évekbe kirándult, Jamie XX megcsinálta az igazi bulizáró albumot, Florence Welch végre újra kiereszti a hangját, és az egyik lemeztől még egy nyitott Cabrióban is érezhetjük magunkat. Lemezajánlónk kánikulára.
Napfény járja át a szívünk, letolt kocsiabalaknál üvöltünk, megtaláljuk a modern-Abbát, és szuggesztív, nagyvárosi hiphoppal búcsúztatjuk a tavaszi estét. Egy csokor fontos lemezt hallgattunk meg az elmúlt hetekből – egy csomó tetszett nekünk, bár volt, ami nem annyira, s van, amelyikkel csak elvagyunk. Hallgasson zenét és vitatkozzon velünk!
A tavalyi esztendőhöz hasonlóan idén is összeállítottuk az év legjobb lemezeinek listáját. Volt miből válogatni, hiszen 2014-ben is számos nagyszerű album látott napvilágot. Íme, a hvg.hu 2014-es listájának második fele, a huszadiktól a tizenegyedikig. Holnap folytatjuk a legjobb tízzel.
Melyik volt a legjobb magyar popcirkusz, és melyik volt a legéletigenlőbb hazai zenekar? Mikor volt csúcsformában Pataky, Fenyő vagy Demjén Rózsi? Arra kértünk 20 kritikust, szakírót, írót, hogy segítsenek összegyűjteni az elmúlt közel fél évszázad legfontosabb magyar albumait. A véleményeket összesítettük, így született meg a HVG TOP30-as listája, melyet három részletben ismerhetnek meg. Ez a legelső rész, a többit kedden és szerdán olvashatják.