Orbán Viktor a Magyar Külügyi Intézet születésnapján: Mostantól önök közvetlenül nekem dolgoznak
„A szuverén külpolitika az miniszterelnök-központú külpolitika."
„A szuverén külpolitika az miniszterelnök-központú külpolitika."
Csin Kangnak június végén veszett nyoma. Egyes találgatások szerint viszonya lehet egy ismert tévés műsorvezetővel.
Egyelőre semmi nem utal arra, hogy Szudánban legalább egy rövid időre tűzszünetet kötnének a harcoló felek, ez viszont szinte ellehetetleníti a külföldiek evakuálását. Pedig még mindig vannak magyarok az országban, és könnyen rosszabbra is fordulhat a helyzet. Bár a TEK, Szijjártó Péter külügyminiszter és Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter is nyilatkozott már a magyarok kimenekítésének ügyében, a kormány gyakorlatilag annyit tud tenni, hogy külföldi államok segítségét kéri. Ez meg is történt.
A lap által bemutatott dokumentumok szerint a külügyminiszter kérésére lett még egy hely a sportdiplomáciai főosztályon, ahova így a 23 éves magasugró is befért.
Az Igazságügyi Minisztérium rálátást kért egyes nemzetközi táviratokra, a külügy két nappal később ezt megvétózta.
A külügyminiszter szerint nagyon sokan szeretnének vásárolni a Szputnyik V oltóanyagból.
A magyar külügy átlagosan 19,8 millió forintért vásárolta a berendezéseket, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ 10,8 millióért.
A pénzt főleg ingatlanbérlésre, illetve tanácsadásra költötték.
Amikor ez az interjú készült, még "csak" az MDF első számú külügyi szakértője volt, nem sokkal később a rendszerváltás utáni első magyar kormány külügyminisztere lett a történész, MDF-alapító Jeszenszky Géza. A HVG 1990 májusában készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Egyre nő a nyomás a NATO-n belül a magyar kormányon az Ukrajnával vállalt konfliktus miatt.
Elmarad a magyar és a német külügyminiszter találkozója.
Az infotörvényre hivatkoznak.