33 milliárd forinttal romlott a külkereskedelmi mérlegünk
Az egymást követő tizedik hónapot is többlettel hozta a magyar külkereskedelem, de ezúttal a tavaly ilyenkorinál kisebb pluszban volt.
Az egymást követő tizedik hónapot is többlettel hozta a magyar külkereskedelem, de ezúttal a tavaly ilyenkorinál kisebb pluszban volt.
A továbbiakban egyebek mellett a gabonát is csak a mezőgazdasági minisztérium által meghúzott árvonal felett lehet külföldre eladni.
A Központi Statisztikai Hivatal második, részletes adatközlése az elsőnél jóval borúsabb képet fest.
3,5 milliárd eurós pluszban zárta a harmadik negyedévet a szolgáltatás-külkereskedelem.
A Biden-kormány által felmondott adóegyezmény újrakötése könnyebb lesz Trumppal, ezen kívül Magyarország autóexportra specializálódott uniós tagként és sebezhető feltörekvő gazdaságként csak veszíthet az új elnökön. Bár Varga Mihály pénzügyminiszter azt mondta, Magyarország az előző Trump-cikluson sem nyert. Az EU-nak egy évre van fegyverzete gazdasági háborúhoz, de egyelőre úgy tűnik, az Európai Bizottság a harc helyett a bizniszeléssel próbálkozik.
Visszaesett a magyar export és az import is, de sorozatban a kilencedik hónapot is többlettel zárta a magyar külkereskedelem.
A villamos gépek exportja több, mint 20 százalékkal, a közúti járművek exportja 16 százalékkal esett vissza augusztusban. A kivitel visszaesésén a gyógyszeripar szépített valamelyest.
A gazdaságkutató rámutat: amikor a termékexport gyengélkedett, a visszaesését a szolgáltatások ellentételezték, ez mentette meg a magyar gazdaságot.
A külkereskedelmi többlet 671 millió euró volt.
Az év eddigi legrosszabb hónapja volt július a külkereskedelem egyenlegét nézve.
A KSH részletes adatai szerint ugyanakkor éves összevetésben kisebb mértékű volt az export és import visszaesése, mint az első becsléskor, májushoz viszonyítva pedig nagyobb lett a növekedés.
Első ránézésre szép külkereskedelmi számot tett közzé a KSH, de a részletek mutatják, hogy vannak bajok.