Annyi embert kirúgtak a Miniszterelnökségtől, hogy nincs ember, aki a kirúgásokat intézze
Egy szakszervezeti elnök arról értesült, akiket október végén rúgtak ki, még nem kaptak meg minden papírt erről, mert nincs, aki előállítsa ezt.
Egy szakszervezeti elnök arról értesült, akiket október végén rúgtak ki, még nem kaptak meg minden papírt erről, mert nincs, aki előállítsa ezt.
A külügyminisztériumi dolgozók és a rendvédelmisek szakszervezete is aláírta a közleményt, amelyben egyeztetést követelnek a tervezett kirúgásokról a közszférában.
A kormány szerint nincs szükség ennyi emberre a közszférában, a szakszervezet viszont úgy látja, előbb a feladatok mennyiségét kellene csökkenteni, aztán lehet beszélni létszámcsökkentésről is. A két fél egymással nem egyeztet, pedig hétfőn már bejelenthetik, hogyan bonyolítják le a beígért leépítést.
Az MSZP szolidáris a magyar köz- és kormánytisztviselőkkel - közölte a párt pénteken.
Jövő év január 1-jével létrejöhet a kormánytisztviselői döntőbizottság, amely országos hatáskörrel rendelkező, belső jogorvoslati fórum lenne.
Bürokráciacsökkentés vagy politikai tisztogatás? Ha valaki nem ért egyet a vezetéssel, azt úgy ki lehet majd penderíteni az államigazgatásból, ahogyan azt még egy céges alkalmazottal sem lehet megtenni - olvasható a Véleményvezér blogon.
Méltatlanság, bizalomvesztés, illetve nem megfelelő munkavégzés esetén fel kell, létszámcsökkentés miatt pedig fel lehet menteni a jövőben a kormánytisztviselőket és a köztisztviselőket - a többi között ezt tartalmazza az a törvényjavaslat, amelyet pénteken nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek.
A kormány még a parlament tavaszi ülésszakán benyújtja a kormány- és a köztisztviselőkről szóló törvényeket, hogy rendezze az Alkotmánybíróságnak (Ab) az indokolatlan felmentésről szóló rendelkezéseket megsemmisítő döntése nyomán kialakult helyzetet.
A Fidesz bevezetné az indoklás nélküli felmondás intézményét a köztisztviselőknél is, és ismét öt évenként választatnának intézményvezetőket.