Panaszáradat zúdult a kormányhivatali dolgozóktól a szakszervezetre
A közszolgák szerint nem valósult meg a 30 százalékos béremelés, ráadásul már bérletet és ruhapénzt sem kapnak.
A közszolgák szerint nem valósult meg a 30 százalékos béremelés, ráadásul már bérletet és ruhapénzt sem kapnak.
Eredménytelen sztrájktárgyalások esetén március 14-én figyelmeztető sztrájkot tartanak a kormányzati, önkormányzati és szociális szférában is. Boros Péterné a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöke keddi sajtótájékoztatóján elmondta, a sztrájkelőkészítő bizottság tárgyalásai a kormányzattal sikertelennek minősíthetőek, ezért hivatalosan levélben is tájékoztatták Gulyás Gergely és Pintér Sándor minisztereket a döntésről.
Egy szakszervezeti elnök arról értesült, akiket október végén rúgtak ki, még nem kaptak meg minden papírt erről, mert nincs, aki előállítsa ezt.
Azzal gyanúsítják, hogy Észak-Koreának próbált eljuttatni bizalmas információkat.
A szakszervezet nem érti a döntést, mert a közigazgatásban már most is 10 százalékos a létszámhiány.
A Figyelő szerint intézmény-összevonások várhatók a központi és területi igazgatásban: 3-5 százalékos leépítés jöhet. Pedagógusbér-emelésre biztosan lesz pénz és az egészségügyben is várható minimális bérrendezés.
Nagyszabású "bürokrácialebontó csomagot" jelentett be a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Jövő évtől olcsóbbak lesznek az állami szolgáltatások, és kialakítják a köztisztviselői életpályamodellt. Az Államreform 2-höz szükséges törvényeket már ősszel napirendre veszi az Országgyűlés.
Egy diplomás 40 százalékkal kevesebbet keres a közszférában, mint a versenyszférában. Ez röviden azt jelenti: romló közoktatásra, közegészségügyre és közpolitikára kell felkészülnünk.
Adósoknak kedvező Kúria-döntés, elzáródó orosz gázcsapok, magyar oldallal jelentkező kínai e-város, reklámadó elfogadása és visszahúzódó nonprofit közműszolgáltatás. Litvánia pedig jövőre bevezetheti az eurót. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
Az Egyesült Államok túlfizeti a köztisztviselőit, mind a fejlett gazdaságok átlagához, mind az amerikai magánszektorhoz képest. Egy kutató szerint akár 100 százalékkal is magasabb fizetést kaphatnak az amerikai köztisztviselők, mint az OECD fejlett országainak átlaga.
Legalábbis, ha köztisztviselő, és mindezt július 1-je után teszi. Az eddigiektől eltérő szempontok is számítanak majd a munka minősítésénél - ígérik.
A kormány nyári energiagazdálkodási programjával összhangban farmerben és pólóban jelentek meg a munkahelyükön a japán köztisztviselők pénteken, a nyár első napján.