Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#költségtérítéses_képzés

Itthon Fehér Nóra

Két hét alatt hétszázezer? – Meglepetés diploma előtt

Több tíz- és százezres tartozások derülhetnek ki a költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatók számára közvetlenül a záróvizsga előtt, ha általánosak azok a példák, amelyeket a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) végzős hallgatói osztottak meg lapunkkal. Az érintettek állítják, ha kell is fizetni, azt nem két héttel az abszolutórium előtt kellene megtudniuk. És miközben egyes tételek jogosságát megkérdőjelezik, a BKF azzal takarózik, hogy ők mindenben tartják magukat a kreditelszámolásuk rendjéhez, amivel a diákok már a képzésük elején megismerkednek.

Karrier Szabó Fruzsina

14 húsba vágó kérdés az idei felvételikről

Tényleg az elmúlt húsz év legnehezebb felvételije elé néznek az idén továbbtanulók? Csődbe mehetnek-e az egyetemek és főiskolák a 2012-es keretszámok miatt? Igaz-e, hogy olcsóbb lesz osztrák vagy szlovén egyetemen tanulni, mint itthon? Összegyűjtöttük a 2012-es felvételivel kapcsolatos leggyakoribb kérdéseket.

Karrier eduline.hu

Még a kormány sem tudja, mennyibe kerül egy egyetemista képzése

A következő években az alap- és mesterképzések teljes költségét állniuk kell azoknak a hallgatóknak, akik kiszorulnak az állami ösztöndíjas helyekről. Kérdés, hogy milyen adatok alapján fogja kiszámolni az erőforrás-minisztérium a képzések "valódi árát", arról ugyanis nincsenek adatok, hogy egy-egy egyetemistára félévenként pontosan mennyit költ az állam.

Karrier hvg.hu

Milliókat fizet, aki külföldre megy? Vélemények az új Hoffmann-tervről

Akár 10-12 millió forintot is fizethetnek a külföldi munkavállalást tervező egyetemisták a diplomáért, ha a kormány ősszel rábólint az elmúlt egy évben többször átdolgozott felsőoktatási koncepcióra. Utánajártunk, mi a véleménye a tervről a hallgatóknak és az oktatási szakembereknek.

Karrier

Vita a költségtérítéses képzésről: mi van a Széll Kálmán tervben?

Új szereplő lépett a felsőoktatás átalakításának eddig is sokszereplős területére – derül ki a Széll Kálmán-tervből. E programban a felsőoktatás átalakításáról olyan szempontok olvashatók ugyanis, amelyek eddig nem jelentek meg a készülő felsőoktatási törvényről szóló vitákban, most viszont a tervezett oktatási reform hangsúlyos elemévé váltak.