Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#kínai_piac

hvg360 Dezső András

Olasz meló Budapesten: egy tízmillió eurós svindli története

Jelenlegi árfolyamon számolva több mint 4 milliárd forint értékű eurót nyúlt le budapesti kínai kereskedőktől egy nagypályás olasz szélhámos – aki ezt maga is elismerte. De a 2013-ban, részben Budapesten, részben Olaszországban játszódó, magánrepülővel és testőrökkel színesített, magyar, orosz és vietnami szereplőket felvonultató csavaros történet mögött az olasz ügyészség nem egy szimpla átverést, hanem mesteri pénzmosást gyanított. Tény, hogy 10 millió euró készpénznek nyoma veszett, a cserébe átvett 18 millió dollárnyi készpénzről pedig kiderült: jóformán csak papírhulladék.

Itthon Dezső András

Illegális kínai rendőrőrs működhetett Budapesten a Belügyminisztérium tudta nélkül

Egészen a közelmúltig Budapesten két helyen üzemelhetett olyan kínai “szolgáltató állomás”, amelyeket jogvédők a kínai rendőrség illegálisan kihelyezett és a diaszpóra vegzálására is használt irodájaként azonosítottak. Négy kontinensen legalább harminc ilyen állomást lepleztek le, a Belügyminisztérium mindazonáltal nem tud a kínai rendőrség magyarországi jelenlétéről. Egy titkosszolgálati témákra specializálódott szaklap a külföldön létrehozott kínai rendőrségi hálózat létrejöttét Kína első emberéhez, Hszi Csin-pinghez köti.

Gazdaság Szlavkovits Rita

Annyira olcsó a sertéshús a boltokban, hogy a tenyésztők szerint azt már szinte ajándéknak lehet tekinteni

Irdatlanul drágulnak az élelmiszerek, de a sertéshús most éppen alacsony áron stagnál, ez viszont a sertéstartóknak fáj nagyon. Már rég ködbe veszett a 6 millió sertésről szóló álom, most újabb félmillióval is csökkenhet az állomány. Főleg a kisebb gazdaságok sínylik meg az áresést, közel 9 ezer kistermelőt érinthet súlyosan, akiket már a sertéspestis miatti óvintézkedések is megtizedeltek.

Vállalkozás Dobos Emese

Luxus kínaiaknak: magyar táska palából

A jövőre 20 éves fennállását ünneplő Laoni sikerrel vette a hazai divatipar buktatóit is. A márkanév mögött egy bőripari formatervező, Ács Ilona férjével, Pápai Gáborral közösen vezetett vállalkozása áll, amely most egy különleges termékcsoporttal a kínai piac meghódítására készül.