Szóba állt egymással Kína és Japán
A fagyos viszony enyhülni látszik, tárgyalt egymással a kínai elnök és a japán kormányfő.
A fagyos viszony enyhülni látszik, tárgyalt egymással a kínai elnök és a japán kormányfő.
Az amerikai védelmi miniszter megerősítette szerdán, hogy az Egyesült Államok, szövetségesi kötelezettségeinek megfelelően, támogatja Japánt a Kelet-kínai-tenger vitatott területei miatt Kínával kialakult konfliktusában.
Nem tart külön találkozót a kínai és a japán védelmi miniszter a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének (ASEAN) és partner országainak védelmi miniszteri értekezletén Bruneiben, de néhány szót már váltottak - közölte Pekingben a védelmi minisztérium szóvivője.
A Kelet-kínai-tengeren lévő lakatlan szigetcsoport hovatartozása miatt az utóbbi hónapokban feszültté vált Japán és Kína viszonya.
Az amerikai nagykövet kocsijára támadó japánellenes tüntetőket vett videóra Aj Vej-vej kínai ellenzéki művész-aktivista.
Súlyos kifogását fejezte ki az új japán tankönyvek ellen a kínai külügyi szóvivő csütörtökön, amiért azokban Japán területének részeként tüntetik fel a Tiaojü-szigeteket (Diaoyu). Egyúttal cáfolta, hogy egy kínai helikopter túl közel repült volna a japán védelmi erők egyik rombolójához a Kelet-kínai-tengeren.
Barack Obama amerikai elnök kijelentette egy pénteken megjelenő lapinterjújában, hogy az Egyesült Államok és Japán szövetsége még nagyon sokáig szilárd marad, valamint arra kérte Japánt és Kínát, hogy békésen oldják meg területi vitájukat.
A kínai kormány elutasította kedden azt a javaslatot, amely szerint a Kína és Japán közötti szigetvitába bekapcsolódjon be az Egyesült Államok.
Dulakodásba torkollt a rendőri beavatkozás a kínai Szecsuan tartománybeli Mienjangban, amikor egy Japán-ellenes tüntetés eldurvulásakor a kínai rendőrök megpróbáltak beavatkozni vasárnap - adta hírül a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap hétfői számában.
Csütörtökön a kínai hatóságok a múlt héten kémkedés gyanújával őrizetbe vett négy japán állampolgárból hármat elengedtek. Tokióban közölték: egy japán céghez tartoznak, a japán kormányfő pedig felszólította Pekinget, hogy a csoport utolsó tagját is bocsássa szabadon.
A japán hatóságok pénteken szabadon engedték annak a kínai halászhajónak a kapitányát, amelyet vitatott hovatartozású területen fogtak el, és súlyos diplomáciai viszályt okozott a két ország között - jelentette pénteken a japán média.
Négy japán állampolgárt vettek őrizetbe az észak-kínai Hopej tartományban, mert egy katonai objektumokról készítettek videofelvételt - jelentette a Hszinhua kínai hírügynökség.