Nincs több színes bőrű náci katona – fél év kellett a Google-nek, hogy javítsa a „túlkompenzáló” MI-jét
Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.
Bár gyors javítást ígértek, végül 6 hónapba telt, hogy javítsák a Gemini történelmileg pontatlan emberábrázolását a Google-nél.
Mindenki számára elérhetővé tette az Adobe a Photoshophoz készített újdonságát, amely a mesterséges intelligenciára építve, szöveges parancs megadásával készít képet.
Sok bejelentés érintette a napokban a Google mesterséges intelligenciáját, a Geminit. Egy dolog azonban változatlan: az eszközzel továbbra sem lehet embereket ábrázolni egy korábbi hiba miatt.
Problémája támadt a Gemini képgenerátorának az emberábrázolással, amiért most a Google alelnöke kínált magyarázatot a történtekre.
Komoly problémákba futott a Google képgeneráló mesterséges intelligenciája, a javításig nem is lehet tőle emberábrázolást kérni.
Hasznos, de nem kijátszhatatlan eszközt ad a felhasználók kezébe az OpenAI – ellenőrizhető lesz, hogy az adott fotó valós, vagy a mesterséges intelligencia szüleménye.
Folyamatosan fejlesztik, bővítik a Midjourney képgeneráló mesterséges intelligenciát. A legújabb (alfa) változat fotorealisztikussága elvarázsolta az internet népét.
Hasonlóan más technológiai vállalatokhoz, a Meta is egyre több MI-szolgáltatással rukkol elő. Most egy önálló képgeneráló szolgáltatásról rántották le a leplet.
Komoly problémát okozhat a jövőben, hogy a mesterséges intelligencia a megtévesztésig élethű képet képes generálni fehérbőrű emberekről. A színesbőrűeknél már más a helyzet.