A katonai titkosszolgálat korábbi főigazgató-helyettese vezeti a Szuverenitásvédelmi Hivatal új kutatóintézetét
Az Alapjogokért Központtól igazolt extitkosszolga vezetőt a frissen alakult Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet.
Az Alapjogokért Központtól igazolt extitkosszolga vezetőt a frissen alakult Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet.
Meglepő eredmények. Illetve: nem.
A helyi hatóságok szerint hat halottja és huszonhét sebesültje van a történteknek.
Kihasználják az elakadásukat az oroszok, veszteségeket pótolnak, logisztikai bázisokat létesítenek, B terveket kovácsolnak, miközben az ukrán ellenállás egyre eltökéltebb.
Új kutatóintézetet alapítanak Budapesten, amely a látásvisszaállítás területén úttörő eredményeket elérő Roska Botond Svájcban dolgozó professzor tevékenységéhez végezhet alapkutatásokat. A BrainVision Center a világ egyik legjelentősebb humán transzlációs központja lehet.
Adománygyűjtésre kényszerült egy orosz természetvédő szervezet, mert az általa megfigyelt vándormadarak külföldről "küldözgettek" szöveges üzeneteket és ezzel kiürítették a projekt büdzséjét.
Szokatlanul hosszan teszi próbára a NER türelmét a Magyar Tudományos Akadémia, a harcnak azonban hamarosan vége lehet. Hiába döntött a testület a kutatóhálózatok megtartása mellett, Palkovics László miniszter utolsó szava egészen más. Végigvettük, milyen forgatókönyvek jöhetnek ezután.
Még csak nem is szavazott a hétfői akadémiai közgyűlés a három lehetséges elképzelés közül arról a kettőről, amely nem az MTA álláspontja: információink szerint csak arról szavaztak, hogy a kutatóintézetek maradjanak az MTA-n belül.
Folyik a vita az MTA kutatóintézeti hálózatának sorsáról az Akadémia közgyűlésén, és ezen felszólalt a kormány részéről Palkovics László miniszter, és például arról beszélt, hogy míg Kínában a mesterséges intelligenciával dolgoznak, itthon azon vitatkozunk, hogy a középiskolai diákoknak legyen-e megfelelő idegennyelv-tudása.
Interjút adott az innovációs és technológiai miniszter, aznapra időzítve, amikor az MTA-n a sorsdöntő közgyűlés lesz.
Nem pályáztak az MTA-kutatóintézetek arra a 17 milliárd forintra, amit visszatart tőlük a Palkovics László vezette innovációs minisztérium. A helyzet pattanásig feszült, az elnökség titkolózik és tárgyal, közben fogy a pénz, a kutatók nem biztosak abban, hogy az áprilisi fizetésüket megkapják. A kérdés, ki adja fel előbb: Palkovics László vagy az MTA-elnök Lovász László.
Az MTA közleménye szerint akár futó kutatási programok is leállhatnak, ha a minisztérium nem szabadítja fel az első negyedévi költségvetésüket, de a minisztérium szerint van elég pénze az MTA-nak így is.