Új csalási módszerre figyelmeztetnek amerikai kutatók, amellyel pénzt lehet lopni a gyanútlan kriptovaluta-felhasználóktól. Szerencsére egy kis odafigyeléssel kivédhető ez a támadás.
A bitcoin álomhatárt tört át, de valójában az árfolyam még mindig rendkívül ingadozó, a jövőt jósolni szinte lehetetlen. Bitcoinba vagy bitcoinalapú eszközökbe fektetni Magyarországról sem nehéz, az óvatosság azonban indokolt.
Unalmas, szabályozott tőzsdék helyett a transzparencia és az anonimitás elegye: ezt kínálják a befektetőknek a decentralizált tőzsdék, ahol a kereskedés komoly kockázatokkal járhat.
Az amerikai elektromos hálózat stabilitására is veszélyes lehet a kriptovaluták bányászatából fakadó áramfogyasztás, és a Biden-kormányzat most pontosan felméri, mennyire.
Do Kvon blokklánccége tavaly omlott össze, a cég kriptovalutái, a terra és a luna, elvesztették értéküket, a befektetők pedig emiatt több mint 40 milliárd dollárt veszítettek.
Egy diplomata útlevél is felbukkant a korábban a Jobbik körül mozgó, és már a ‘90-es években is zűrös ügyekbe keveredő T. P. elfogásáról készült rendőrségi videón. Ő és társai egy kriptovalutás befektetési csalás ügyében lettek gyanúsítottak. A cég, amely korábban édesvízi halászattal foglalkozott, mesés hozamokat ígért. Míg három gyanúsított-társát őrizetbe vették és le is tartóztatták, T. P.-t nem. Ő a hvg360-nak azt állította: nem követte el, amivel gyanúsítják, a befektetők kifizetését pedig szerinte éppen az nehezíti, hogy ügyvezető társait letartóztatták.
A kriptopénzek leggyakrabban akkor kerülnek be a hírek közé, ha valamilyen nagy botrány tör ki, úgyhogy a kriptopiacon dolgozók egyik legnagyobb munkája az, hogy meggyőzzék a befektetőjelölteket, valójában mindent megtesznek, hogy a csalásokat kiszűrjék. Hogyan szúrhatjuk ki, ha valaki megpróbál átverni minket, és mit tesznek a hatóságok, valamint a cégek, hogy biztonságban érezzék magukat az ügyfelek? Erről is beszéltünk Tigran Gambaryannal – ő sokáig az amerikai adóhatóság különleges ügynöke volt, kiberbefektetések ügyeiben nyomozott, majd átment a Binance kriptotőzsdéhez, ahol most azért felel, hogy biztonságos legyen a szabályozási rendszer.
Gustav Klimt leghíresebb alkotását, A csókot bedigitalizálták, aztán feldarabolták tízezer négyzetre, majd azokat elkezdték árulni a blokkláncon, darabonként majdnem 700 ezer forintért. A projektért a Sziget NFT-ket is készítő, részben magyar alapítású vállalkozás felel. Na de mi értelme van néhány színes foltért pénzt adni?