Sztrájkra készülnek a kormánytisztviselők az alacsony bérek miatt
Megalázóan alacsonynak tartják a bérüket, amit 2022 óta nem emeltek. Duplázni szeretnének.
Megalázóan alacsonynak tartják a bérüket, amit 2022 óta nem emeltek. Duplázni szeretnének.
A kormányhivatali dolgozók azért követelnek béremelést, mert 2022 óta nem volt általános bérfejlesztés, és túlnyomó többségük havi fizetésénél továbbra is a garantált bérminimum szintje az irányadó, amely nem biztosít megélhetést.
A több mint 500 tisztviselő által benyújtott levélben előbb elítélték a Hamász terrortámadását, de utána felszólították az elnököt, hogy fékezze meg a Gázai övezet ellen zajló izraeli hadműveletet és követeljen azonnali tűzszünetet.
A kormány ezúttal a felső vezetőknél szigorított, a beosztottaknál egy kicsit enyhített a szabályokon.
A megvádolt kormánytisztviselő az ügyintézésért cserébe mobilt, vacsorameghívást és húsokat kapott. Aztán három kollégáját is bevonta a feladatokba.
Az ügyre fényt derítő Hadházy Ákos úgy kommentálta a tisztviselő elbocsátását: elismerték, hogy állami alkalmazottak végeznek pártkampányt. A Belügyminisztérium állítja, nem jár el egy párt képviseletében sem.
A szakszervezetek számítása szerint a hosszabb munkaidő miatt éves szinten több mint egy plusz hónapot kell dolgozni a közigazgatásban. Ezt a 13. havi pluszmunkát figyelembe véve pedig már a kormány által ígért – de mindeddig csak lebegtetett –, átlagosan 30 százalékos béremelés sem 30 százalék. Ez az egyik kulcsmondata a legújabb HVG-ben megjelent "Mi Harminc?" című összefoglalónak.
Átlagosan 30 százalékos béremelés történik, de ez – a munkáltató döntése alapján – egyénenként eltérő lehet.
Érdemtelenségre hivatkozva el lehet majd bocsátani bárkit, és kikerült a közszolgálati tisztviselőkre vonatkozó jogszabályból a pártatlanság követelménye.
Részben az önkormányzatoktól elvont pénzből és várhatóan nem is teljes körben hajtja végre a kormány jövőre a Varga Mihály által beígért, 10 éve várt béremelést.
A két megvádolt nő egy budapesti kormányhivatalnál dolgozott.
Ma munkaszüneti napot tartanak a köztisztviselők, a kormánytisztviselők és az egészségügyben dolgozók, így a megyei és fővárosi kormányhivatalok által fenntartott okmányirodák, kormányablakok és a szakigazgatási szervek ügyfélszolgálatai zárva tartanak. Szintén zárva lesznek ma a gyógyszertárak, a háziorvosi rendelők és a szakrendelők, a mentők azonban teljes kapacitással dolgoznak.