Szuperszemmel figyeli Kína a mesterséges Napot, komoly előrelépés lehet a korlátlan energia felé
Kína olyan rendszert dolgozott ki a fúziós reaktorához, ami megkönnyíti a lehetséges hibák észlelését, és hatékonyabbá teszi a működését.
Kína olyan rendszert dolgozott ki a fúziós reaktorához, ami megkönnyíti a lehetséges hibák észlelését, és hatékonyabbá teszi a működését.
Hudhayfa Nazoordeen, a Waterlooi Egyetem diákja a hálószobájában építette meg a saját fúziós reaktorát, és állítja, korábban soha semmilyen hardveres dolgot nem csinált.
Svájci kutatók dolgozták fel azt a rendkívüli mennyiségű adatot, amit korábban a fúziós erőmű tesztelése során rögzítettek. Az egész adatfolyamot képekké konvertálták át.
Ahhoz, hogy sikerüljön elérni a 100 millió Celsius-fokos hőmérsékletet a koreai kísérleti fúziós erőműben, szükség volt arra, hogy kicseréljenek egy fontos alkatrészt a vákuumkamrában.
A tervek szerint 2035-ben indíthatják el a Franciaországban épülő ITER-t, ami a világ legnagyobb és az első kereskedelmi léptékű fúziós erőműve lehet. Annak beüzemeléséhez is komoly segítség lehet a japánok most megnyílt fejlesztése, a JT-60SA.
Japán több mint 15 éve dolgozik a JT-60SA nevű erőművén, most végre sikerült vele plazmát előállítani. Az eredmények az európai ITER-projektnek is jól jöhetnek.
Néhány napja megismételték a tavaly decemberi tudományos áttörést, mely a fúzió formájában egyszer majd elhozhatja a korlátlan tiszta energiát is.
Történelmi bejelentést tett kedden délután az amerikai energiaügyi minisztérium: a kaliforniai Lawrence Livermore Nemzeti Laboratóriumban a világon először sikerült elérni, hogy több energiát állítsanak elő fúzióval, mint amennyit használtak a folyamat beindításához. A jelentős tudományos áttörés nyomán komoly előrelépés várható a korlátlan tiszta energia és akár fegyverkezés terén is.
Kiszivárgott információk szerint az amerikai tudósoknak sikerülhetett megoldaniuk azt a több mint 70 éves problémát, aminek köszönhetően beköszönthet a korlátlan energia kora.