Ez nem vicc, hanem élmény – egy házaspár kitalálta, hogyan lehet egészen közelről kolibrit nézegetni
A nő felvette a maszkot, pár perc múlva pedig megérkezett az első kolibri.
A nő felvette a maszkot, pár perc múlva pedig megérkezett az első kolibri.
A Santa Marta-i kardoskolibrit 1946-ban fedezték fel, azóta pedig csak egyetlen egyszer látták a szakemberek.
A kutatók szerint a kolibrik éjszakánként élettelennek tűnnek, a napfelkelte után viszont újra aktívvá válnak.
A kolibrik ugyanis féltve őrzik területüket, sőt, gyakran keverednek harcba egymással. Ez a videó egy egészen különleges pillanatot kapott el.
A kolibrik leginkább apró termetükről és gyors szívverésükről ismerek, de egy vancouveri természetfotós, Jess Findlay most azt is megmutatta, hogy a kolibrik minden idők legszebb és legszínesebb tollazatú madarai.
Hetekkel korábban érkeznek vissza észak-amerikai költőhelyükre a tüzestorkú kolibrik, mint évtizedekkel ezelőtt: szakértők a parányi madarak telelőhelyének a felmelegedésével magyarázzák a jelenséget.
A kolibrik nemcsak hátrafelé képesek repülni, hanem röptükben a vízcseppeket is le tudják rázni magukról, ami megóvja őket a lehűléstől és a felesleges teher cipelésétől.
Egyes amerikai kolibrifajok farktollai röptükben úgy rezegnek, akár egy hárfa húrjai - a tojókat pedig egyenesen elkápráztatják. A tollak hangja még az apró madarak halk énekét is túlharsoghatja.
A világ első robotkolibriját fejlesztette ki a japán Liu Hirosi és kutatócsapata a Tokióhoz közeli Csiba Egyetemen.
Egy tanulmány szerint a tojók elkápráztatása érdekében végrehajtott manőverek során a kisméretű madarak nagyobb sebességet érnek el, mint a vadászrepülők.