Nem túl elégedett a klímacsúcs eredményeivel Áder János
A köztársasági elnök szerint komoly probléma, hogy Glasgow-ban nem volt ott a nagy kibocsátó országok közül Kína, Brazília, Oroszország és Törökország sem.
A köztársasági elnök szerint komoly probléma, hogy Glasgow-ban nem volt ott a nagy kibocsátó országok közül Kína, Brazília, Oroszország és Törökország sem.
2030-ig legalább 55 százalékkal kellene csökkenteni a széndioxid-kibocsátást. Nálunk jó, ha 35 százalékkal sikerül.
A 2050-es klímasemlegesség elérése érdekében fogadott egy intézkedéscsomagot az Európai Bizottság, amelynek célja, hogy több pénz jusson a fenntartható tevékenységeknek.
Tavaly is növekedett az intermodális fuvarozás volumene, de nem eléggé.
Belgium, Nagy-Britannia vagy Olaszország nagyban hozzájárul ahhoz, hogy távolabb kerüljünk a párizsi klímaegyezményben megfogalmazott céloktól.
A miniszter egy napelemcella-gyár átadásán beszélt a kormány törekvéseiről. Az üzem több mint 2 milliárd forintnyi közpénztámogatást kapott.
Hogyan változnak az EU klímacéljai? Hol vannak a legkritikusabb pontok? Mit tehet Magyarország, ha elégséges klímavédelmet és ehhez uniós forrásokat akarunk? Botár Alexandra, a Magyar Természetvédők Szövetségének éghajlat és energia csoportvezetőjének írása.
Míg Európában legalább foglalkoznak a kérdéssel az olaj- és földgázipari cégek, addig egy kutatócsoport szerint az Egyesült Államok tucatnyi iparági szereplője még csak vállalásokat sem tesz.
Idén akár 1600 millió tonna szén-dioxiddal kevesebb kerülhet a légkörbe.
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter szerint nincs ok a sietségre, a klímavédelem várhat. Néhány most publikált adat szerint ez így nem teljesen pontos.
Orbán Viktor helyére ugrott be Áder János a Kossuth rádió reggeli műsorában.
Drága és kockázatos - így a külügyminiszter.