Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#kiégés

Bridge Budapest

Szuper lenne, ha el tudnánk fogadni, hogy a tanári pálya nagyon megterhelő tud lenni

Joós Andrea tanár, tudománykommunikációs szakember. Az IBS International Business School kommunikációs vezetője, emellett előadóként és műsorvezetőként is dolgozik. Kíváncsi, józan, empatikus. Beszélgetésünk idején épp kovászos kenyeret keleszt, sütőjében tök sül. Dr. Bikfalvi Réka egészségfejlesztő-coaching, pszichológus, a Lélekkel az Egészségért Alapítvány kuratóriumi elnöke és a Nyugizóna ügyvezetője. Eredményorientált csapatjátékos, aki szeret analizálni, konfliktust kezelni, és hisz a szeretetteli légkör erejében. A kiégés megelőzése és a mentálhigiéné a szívügye. Beszélgetésünkkor épp kacsát süt. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.

hvg360 Csendes-Erdei Emese

„Aki a munkaidő végén hazamegy, az számít deviánsnak”

Gyakori menekülési út a csendes felmondás, ha egy munkahelyen nem megfelelő a kommunikáció, nem világosak az elvárások, és a munkavállalót már amúgy is kevés dolog motiválhatja. A csendes felmondás a kiégéshez vezető út egyik állomása lehet, amikor a dolgozó már csak a minimumelvárásokat teljesíti. De hogyan lehet elejét venni ennek a néma lázadásnak? Szakértőkkel jártunk utána.

HVG Könyvek HVG Könyvek

Kiégni nem csak a túlterheltség miatt lehet

Sokan gondolják, hogy a kiégés mindig túlterhelés eredménye, vagyis túl sok a tennivaló, túl kevés idő alatt. De attól is kiéghetünk, ha túl kevés dolgunk van, vagy ha nem igazán tudjuk, mi is lenne a feladatunk. Részlet a Reziliencia című könyvből.

Élet+Stílus Vándor Éva

Ha már elhervadt a nőnapi virág, itt egy hasznos útmutató kiégés ellen

Azok a keretek, amelyek között a nők ma boldogulni próbálnak, sok szempontból kitermelik az érzelmi kiégéshez vezető csapdahelyzeteket. Legyinteni nem lehet rá, mert a tartós stressz, a túlterheltség és a felfokozott, le nem zárt érzelmek súlyosan károsíthatják a testi és a lelki egészséget is. A külvilágból érkező káros hatásokat kizárni nem tudjuk, így jobb, ha megtanulunk harcolni ellenük.

Sedacur forte

Ön is „kiégett” már ebben az évben? – Mindent a burnout-szindrómáról

A kiégés a stresszt követően – mi több, annak sokszor egyenes következményeként – a modern ember egyik leggyakoribb fizikai-lelki betegsége. A fokozott terhelés, annak vágya, hogy életünk minden területén maximálisan teljesítsünk, kiváló munkaerők, szülők, barátok legyünk, sajnos sok esetben oda vezet, hogy elveszítjük önmagunk és az életünk felett a kontrollt. De mi is az a burnout, melyek az árulkodó tünetei, és mit tehetünk annak érdekében, hogy megelőzzük?