A Gázai övezet betelepítéséről és a palesztinok elvándorlásának ösztönzéséről egyezkedtek a Netanjahu-kormány miniszterei
A bejelentést a szélsőjobboldal nagy bulival ünnepelte meg a jeruzsálemi Nemzetközi Kongresszusi Központban.
A bejelentést a szélsőjobboldal nagy bulival ünnepelte meg a jeruzsálemi Nemzetközi Kongresszusi Központban.
Miután Izraelben kormányzati szinten felmerült a palesztinok erőszakmentes kitelepítésének ötlete, megnéztük, mit tanít a történelem a kitelepítésekről, lakosságcserékről, megoldást biztosítanak-e ezek a kiváltó problémára és ha igen, akkor milyen áron.
„Az emberek nagy többsége nem kíváncsi a valós történelemre, sokkal vonzóbb a mesékben, mítoszokban, különböző hibáztatásokban élni. Ez utóbbinak ráadásul erős hagyománya van a történelmünkben” – vallja Ritter György történész, a Magyar Nemzeti Levéltár főlevéltárosa, aki az év elején védte meg a magyarországi németekről szóló doktori disszertációját. Szülőfalujában, Solymáron beszélgettünk.
Az erős szél miatt a tűz folyamatosan terjed, kétezer embert már evakuáltak a görög szigetről.
Tízezernél is több embert kitelepíteni a megáradt folyók miatt.
Kétéves volt, amikor apját elvitték, őt pedig anyjával és testvéreivel a román Gulagra száműzték az 50-es években. Visky András 17 évig írta a családjának történetén alapuló Kitelepítés című regényt. Lehet-e Istennel viccelni? Hogy erősíti fel a fogság az emberek szabadságélményét? Miért békétlenebb ország Magyarország, mint Románia? Interjú.
Veszélyes lehet a helyzet az atomerőmű környékén, több mint 1600 embert telepítettek ki.
A szabadság korszakai azért rövidek, mert akkor félünk és szorongunk, mivel senkit sem hibáztathatunk a saját sorsunkért – állítja a nemrég megjelent Kitelepítés című regény Erdélyben élő szerzője, Visky András.
A régió nagy része már ukrán ellenőrzés alatt van, a hatóságok orosz háborús bűnök nyomai után kutatnak.
Az orosz elnök szerint azért szükséges a lakosság evakuálása, hogy megkíméljék őket a közelgő harcok következményeitől.
Mariupol kikötővárosában az embereket arra kérték, hogy írják alá azokat a papírokat, amelyek szerint az ukrán csapatok lőtték a városukat. Az aláíróknak állítólag azt mondták, hogy nem térhetnek vissza Ukrajnába, mert „üldöztetésnek” lennének kitéve.
Az ország keleti részét sújtó áradások eddig legkevesebb két áldozatot követeltek.