Négy kastélynak talált új gazdát Lázár János, jutott a Richternek, a Molnak, de még Márki-Zayéknak is
A Fogadj örökbe egy kastélyt! program folytatódik, még februárban újabb 20 állami tulajdonú ingatlan hasznosítására írnak ki pályázatot.
A Fogadj örökbe egy kastélyt! program folytatódik, még februárban újabb 20 állami tulajdonú ingatlan hasznosítására írnak ki pályázatot.
A szervezet a DK-s Molnár Csaba beadványának hatására kezdett vizsgálatba még tavaly ősszel.
Szabadkígyós község is kikéri a dokumentációt, és annak alapján dönti majd el, hogy pályázik-e.
A nyolc, örökbe fogadásra meghirdetett kastélyt 22 milliárd forintból, nagyobbrészt uniós pénzből újította fel a kormány.
Több önkormányzat is eljátszott a gondolattal, mi lenne, ha ők lehetnének az állam által dobra vert kastélyok gazdái.
Sokat, és nagyrészt EU-s pénzt költött az állam, a műemlékvédelem azoknak a kastélyoknak a felújítására, amelyeket a sokat bírált kastélytörvény alapján most “örökbefogadásra” átadna Lázár János miniszter.
A törvény szigorú feltételeket határoz meg, a kastélyparkoknak évente legalább 300 napig ingyenesen látogathatónak kell lenniük.
Az összeg akkor sem jár vissza, ha a kérést nem teljesítik.
Az építési és közlekedési minisztériumot gazdagítaná az a díj, amit az állami kastélyok után érdeklődnek kell befizetniük. Ez az összeg akkor is az államnál marad, ha a kérelmező végül nem kapja meg az örökbefogadásra kínált félszáz kastély egyikét.
A városvezetés azt szeretné elérni, hogy a Körös-Maros Nemzeti Park igazgatóságának ne kelljen elköltöznie.
Az Alkotmánybíróság által is jelzett aggályokat kiküszöbölve, javított változatban fogadta el a parlament Lázár János miniszternek az állami kastélyok magánkézbe adását lehetővé tevő törvényét, amit államfőként Novák Katalin nem volt hajlandó aláírni.
Az országgyűlés Törvényalkotási Bizottsága (TAB) alaposan átírná az Alaptörvény-ellenesnek bizonyult kastélytörvényt a jövő keddi szavazás előtt.