Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#jövőkutatás

HVG Könyvek HVG Könyvek

Mi az a furalátás? És hogyan segíthet megismerni a jövőt?

A szobrász agyaggal dolgozik, az író szavakkal, a programozó kódokkal, a szakács hozzávalókkal. A jövőkutató számára a jelek jelentik a nyersanyagot. Keressük annak jeleit, hogyan változhat a jövő, és ennek alapján rakunk össze forgatókönyveket. Részlet Jane McGonigal világhírű játéktervező és jövőkutató Elképzelhető című könyvéből.

HVG Könyvek HVG Könyvek

Hogyan utazzunk az időben - legalább gondolatban?

Nem könnyű elképzelni, mit fogunk csinálni mához képest 10 év múlva, de nagyon hasznos mentális gyakorlat lehet. Részlet Jane McGonigal világhírű játéktervező és jövőkutató Elképzelhető című könyvéből.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Kapitány-Fövény Máté: Az embernek egyre inkább öngondoskodóvá kell válnia

Holnap – Hogyan őrizzük meg a lelki egészségünket a gyorsan változó jövőben? címmel jelent meg egy kiadvány a minap. A 13 trendkutató és 13 pszichológus „párbeszédét” tartalmazó kötet segítséget ad az élet minden területén körülöttünk zajló változások megértéséhez, és ötletekkel szolgálhat ahhoz is, hogyan tudunk alkalmazkodni, reagálni ezekre a változásokra. A szerkesztőt, a klinikai szakpszichológus, egyetemi adjunktus Kapitány-Fövény Mátét kérdeztük.

Samsung Electronics Magyar Zrt.

Egy menet virtuális pingpong után muszáj sétálnom egyet az erdőben – interjú Dr. Meskó Bertalan jövőkutatóval

Az, hogy milyen világban fogunk élni, szinte mindenkit érdekel. Dr. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató nap mint nap ezzel foglalkozik: az orvoslás jövőjével kapcsolatos kutatásai, amelyek egyaránt érintik magát az embert, az orvoslás technológiáját, vagy épp az online medicina területét, világszerte ismertek. Az idei évben ismét az EdisonKids és a Samsung Megoldások a holnapért program fővédnökeként segíti majd a jövőkutatás iránt érdeklődő diákokat, ennek kapcsán beszélgettünk vele.

Tech Dezső András

Egy hibát használtunk fel arra, hogy értéket teremtsünk

Nem várt események váratlan detektálására alkalmas algoritmust fejlesztett ki egy háromfős magyar kutatócsapat, az eredményüket az egyik legtekintélyesebb nemzetközi tudományos folyóirat, a Nature Scientific Reports a minap publikálta. Az algoritmus olyan egyedi, váratlan dolgot képes felismerni, amelyről előre nem lehet tudni, hogyan fog kinézni. A hvg.hu a kutatókkal beszélgetett.

Tech hvg.hu

Megmenti vagy mérgezi a demokráciát a blokklánc?

Mi köze a bitcoinnak a szólásszabadsághoz? Egyáltalán: meddig érdemes engedni a véleménynyilvánítás szabadságát? Mik a rejtett összefüggések napjaink nemzetközi eseményei mögött? A budapesti Brain Bar konferencia szervezői idén is azt ígérik, a jövő kérdéseire hozzák el a választ. A fellépők között lesz a 12 évesen vezérigazgató Ryan Hickman, a politikusból íróvá avanzsált Bruno Maçães és Tomáš Žáček, a 100 százalékosan önfenntartó kapszulaotthon megálmodója.