Csalódást okozott a második negyedéves japán GDP
A vártnál alacsonyabb ütemben nőtt a japán GDP a második negyedévben – közölte hétfőn a japán kormány gazdasági és társadalmi kutató intézete az ESRI.
A vártnál alacsonyabb ütemben nőtt a japán GDP a második negyedévben – közölte hétfőn a japán kormány gazdasági és társadalmi kutató intézete az ESRI.
Rontott a japán kormány a második negyedéves GDP-adatokon: a korábban bejelentett 1,4 százalék helyett a hétfőn közzétett és a már korrigált számok szerint 0,7 százalékkal bővült a japán gazdaság 2012 második negyedévében.
A várakozásoknál szerényebben nőtt a japán GDP (bruttó hazai termék) a második negyedévben.
A hazai, az európai és a japán GDP-adatok mellett a Mol és az OTP gyorsjelentése emelhető ki a heti kínálatból. Kiderül az is, hogy mennyit keresett az „átlagmagyar” júniusban.
A vártnál kisebb visszaesés a japán gazdaságban.
A vártnál kisebb mértékben csökkent Japán hazai összterméke (GDP) az idei első negyedévben a csütörtökön megjelent, felülvizsgált adatok szerint. A japán kormány közleménye szerint a GDP 3,5 százalékkal maradt el a január-márciusi időszakban az egy évvel korábbitól. A májusban kiadott előzetes számítások még 3,7 százalékos csökkenést mutattak. A különbség abból fakad, hogy a cégek készletei a korábbi becsléshez képest kevésbé csökkentek – áll a közleményben.
A héten kiderül, hogy dübörgött az ipar és mit mutatott a külkermérleg áprilisban, az MNB elnöke beszámol a jegybank tavalyi gazdálkodásáról. A nemzetközi kínálatból a frankfurti és a varsói kamatdöntés mellett ipari és inflációs adatsorok emelhetők ki.
Összeül a Monetáris Tanács; a Mol és az OTP az első negyedéves eredményekről, a KSH a bérek márciusi alakulásáról számol be. A nemzetközi kínálatból a ZWE németországi hangulatjelentését, a japán GDP-adatot és az amerikai lakáspiaci mutatókat emelhetjük ki.
Sikeres nemzeti és regionális politikával 2050-re az ázsiai kontinens adhatja a világ GDP-jének több mint felét - hangzott el az Ázsiai Fejlesztési Bank (ADB) kormányzótanácsának Hanoiban pénteken véget ért éves közgyűlésén.
A Japánt ért természeti csapások nemcsak a helyi gazdaságnak okoznak gondokat, hanem az igen kiterjedt globális együttműködés miatt a világ egészére befolyásuk van. Újfent kiderült, hogy a hatalmasnak és mindhatónak látszó globalizált gazdaság valójában milyen sérülékeny.
Akár a 200 milliárd dollárt, a japán hazai össztermék (GDP) több mint 3 százalékát is elérheti a távol-keleti szigetországban történt kettős természeti katasztrófa okozta kár a Goldman Sachs csütörtöki becslése szerint.
Akár a 183 milliárd dollárt (14-15 ezer milliárd jent) is elérheti a Japánban bekövetkezett földrengés és özönvíz okozta kár a Credit Suisse japán érdekeltségének számításai szerint. Ez a japán GDP-nek hozzávetőleg 2,5 százaléka és nagyjából 40 százaléka annak a kártételnek, amit az 1995-ben Kobe térségben pusztító földrengés okozott, és amelyben több mint hatezren vesztették életüket.