Tíz évvel a japán cunami után ismét járni kezdett egy buddhista templom órája
A százéves óra a katasztrófa idején állt le, hiába tisztították meg, nem indult újra. Egészen mostanáig.
A százéves óra a katasztrófa idején állt le, hiába tisztították meg, nem indult újra. Egészen mostanáig.
Két és fél évvel a 2011-es japán földrengés és szökőár után még mindig több mint 200 ezren élnek átmeneti szállásokon, két és fél ezer áldozat holttestét pedig továbbra sem találták meg - közölte a japán rendőrség szerdán.
Twitter mikorblogján szidalmazta a fukusimai lakosokat és a parlament tagjait a japán újjáépítési ügynökség egy magas rangú hivatalnoka, aki a 2011-es atomerőmű-baleset áldozatainak segítéséért felel.
Emberi hibából történt a fukusimai atomkatasztrófa - állapította meg egy japán parlamenti bizottság a most elkészült jelentésében.
Hosszú csendes-óceáni "utazás" után partot ért az Egyesült Államok nyugati részén egy úszódokk, amely a 15 hónappal ezelőtti pusztító szökőárban szabadult el Japánból.
Hatalmas mennyiségű szemét érkezett Alaszka nyugati partjaihoz, és a jelekből ítélve a tavalyi japán szökőárral vízbe került hulladékot sodort oda az óceán.
Visszaszállítják gazdájának azt a motort, amit az ázsiai szigetországtól mintegy 6400 kilométerre fekvő Graham-szigetekig sodort az óceán a japán szökőár után. A járművet egy kanadai férfi találta meg egy fehér konténerben, amelyet a tenger később elmosott. A tulajdonost, Jokojama Ikuót, aki három családtagját veszítette el a 2011. márciusi 11-i szökőárban, a rendszám alapján sikerült azonosítani.
Alaszka partjainál egy röplabda és egy focilabda bukkant fel japán felirattal.
Elégtelen felkészülés és a szervezetlenség is hozzájárult ahhoz, hogy a Japánban március 11-én bekövetkezett 9-es erősségű földrengés után tragikus helyzet alakult ki a fukusimai atomerőmű környékén - áll abban a készülő szakértő szakértői jelentésben, amelynek szerzői a tokiói kormány megbízásából igyekeznek számba venni a katasztrófa-elhárítási hiányosságokat.
Megtörtént a "hideg leállás" a márciusi földrengésben és szökőárban megrongálódott fukusimai atomerőmű mindhárom reaktorában - jelentette be pénteken Noda Josihiko japán miniszterelnök.
Műholdas megfigyelőrendszert hoznak létre a japán hatóságok, hogy nyomon kövessék a márciusi szökőár óta az óceánon sodródó nagy tárgyakat - közölték szombaton japán kormányilletékesek.
Egy állítólagos nagaszaki díszkapu képe járja az internetet, a jogos kérdéssel: miből készülhetett, hogy túlélte az 1945-ös atomtámadást és a 2011-es cunamit is?