Új kutatás jött arról, mennyit ér a koronavírus elleni oltás a delta variáns ellen
Azok, akik két oltást is kaptak, jóval kisebb eséllyel kapják el ezt a mutációt, mint azok, akiket egyáltalán nem oltottak be.
Azok, akik két oltást is kaptak, jóval kisebb eséllyel kapják el ezt a mutációt, mint azok, akiket egyáltalán nem oltottak be.
A korábbi vírusvariánsoknál elég lett volna a 60-70 százalékos érték is.
Június végén jelent meg az országban a vírus indiai mutációja, egy hónappal később pedig már az okozta szinte az össes új fertőzést.
Az indiai mutációval fertőzöttek orrában több, mint ezerszer annyi vírus van, mint azokéban, akik még az eredeti vírust kapták el.
Egy új brit kutatás szerint nagyobb védettséget ad, ha nem három-négy, hanem nyolc héttel az első utána kapja meg valaki a Pfizer koronavírus elleni védőoltásának második adagját.
A szakértők szerint a következő hónapokban világszerte az Indiából indult mutáció válik dominánssá.
Az izraeli egészségügyi minisztérium most 39 százalékosra tartja a Pfizer-vakcina nyújtotta védelmet. Ugyanakkor a héten megjelent brit eredmények még mindig 88 százalékos hatékonyságról szólnak.
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) a múlt héten arra figyelmeztetett, hogy a koronavírus delta változata 40–60 százalékkal fertőzőképesebb.
Pár nappal korábban még 50 körül volt.
Azt kérte az Európai Gyógyszerügynökség, hogy az uniós tagállamok gyorsítsák fel oltási kampányaikat, a polgárok pedig tartsák be az ajánlott adagszámokat.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint tévedés azt hinni, hogy a fertőzöttek száma az oltások miatt nem fog nőni.
Már közel 50 ezren vannak házi karanténban az országban, egyre többen kerülnek kórházba is.