Mutattak egy optikai illúziót az egereknek, az eredmény állati
Japán kutatóknak elsőként sikerült lekövetniük, hogyan pattog az agyban a vizuális információ, és miként áll össze annak értelmezése.
Japán kutatóknak elsőként sikerült lekövetniük, hogyan pattog az agyban a vizuális információ, és miként áll össze annak értelmezése.
A japán Hokkaidói Egyetem kutatói szerint a hat hónaposnál fiatalabb babák agya még nem úgy dolgozza fel az információt, mint az idősebbek vagy a felnőttek. Ennek köszönhető, hogy az optikai csalódásoknak nem dőlnek be.
Látszólag ellentmond a gravitáció szabályainak, főleg a dekoltázs környékén.
Norvég és japán pszichológusok egy újfajta optikai csalódást vizsgáltak, ami az emberek túlnyomó többségéből ugyanazt a reakciót váltja ki.
Tom Stafford, a brit Sheffieldi Egyetem kognitív tudósa egy igen érdekes optikai csalódást alkotott meg.
Az ukrán művész Oleg Shupliak 2013-ban készítette el azt a képet, amelynél meg kell erőltetni a szemünket, hogy minden részletét meglássuk.
Ezúttal a Twitterre került fel egy olyan kép, amiről a felhasználók nem tudják eldönteni, pontosan mi is látható rajta.
Adott egy sakktábla, egy tükör, benne a királynővel. Ez utóbbi viszont nincs az asztalon.
Adott egy csíkos háttér, és két merőlegesen mozgó téglalap. A végeredmény egy remek optikai csalódás.
Mutatunk egy optikai illúziót, ami biztosan meg fogja hökkenteni: az alábbi képen minden vízszintes sáv valóban vízszintben van.
A BBC meteorológusa szerint nem paranormális jelenségről van szó, a repülő hajó valójában csak egy optikai csalódás.
Egy különleges fénykép tartja lázba a Twittert, amelynek szereplői különböző színű felsőket viselnek. Csakhogy a valóságban a fotó nem színes, hanem fekete-fehér.