1,9 millió bank- és hitelkártya adatát szórták ki a netre, ráadásul ingyen – rengetegen lehetnek veszélyben
A sötét weben is aktív az a BidenCash nevű piactér, ami most egy különös akcióval igyekszik felhívni magára a figyelmet.
A sötét weben is aktív az a BidenCash nevű piactér, ami most egy különös akcióval igyekszik felhívni magára a figyelmet.
A Google-nek súlyos pénzbírságot kell fizetnie.
Az adatvédelmi botrány miatt szabták ki a lehető legmagasabb büntetést az 590 milliárd dollár piaci értékű Facebookra.
Ha a nem túl bátor és még kevésbé őszintének tűnő Facebookon múlik, sosem kerül napvilágra az 50 millió Facebook-felhasználó adatszivárgásának ügye. Szerencsére nem rajtuk múlt.
Mark Zuckerberg szerint nem érezték szükségesnek, hogy meggyőződjenek arról, a Cambridge Analytica valóban törölte-e a felhasználókról illegálisan begyűjtött adatokat, de a #DeleteFacebook mozgalomról is elmondta véleményét.
Hosszú, egyre nyugtalanítóbb hallgatás után megszólalt a Facebook alapító-vezérigazgatója a közösségi oldal történetének eddigi legnagyobb adatgyűjtési ügyében. Saját profiján közzétett bejegyzésében elismeri, hogy hibáztak, bocsánatot nem kér, de szigorítást ígér.
Brian Acton, a WhatsApp egykori tulajdonosa igen erős Twitter-üzenetet tett közzé nemrég, amivel egyértelműen a Facebook elhagyása mellett teszi le a voksát.
Ahogy továbbálltunk az iWiW-ről a Facebookra, ugyanúgy továbbállhatunk a Facebookról is. Az amerikai vállalat biztonsági főnöke már belebukott abba, hogy a legnagyobb közösségi oldalon az álhírek és a személyes adataink is nyugodtan terjedhetnek. Egyre több felhasználó dönt úgy: a biztonsági főnök után ő maga is elhagyja a Facebookot. Azt is megmutatjuk, hogy ha nem törölné magát, akkor milyen beállításokat végezzen el feltétlenül.
Politikai lejárató kampányokhoz biztosíthatott adatokat a Cambridge Analytica – derül ki egy, a vezérigazgatóval folytatott rejtett kamerás beszélgetés felvételéből. A vezetőt felfüggesztették állásából.
Christopher Wylie alapította azt a céget, amely 50 millió felhasználó adatait használhatta fel politikai célokra, nem etikus módon. A férfi a botrány előtt a sajtónak szivárogtatott információkat a visszásságról, a Facebook most letiltotta a profilját.
Lehetséges kapcsolatot talált a Facebook egyik kutatója, illetve a hétvégén kirobbant, 50 millió felhasználót érintő adatgyűjtési ügyben érintett cég között. A Cambridge Analytica politikai célból gyűjtött, etikailag megkérdőjelezhető módon adatokat amerikai választókról, hogy aztán finomhangolt "politikai fegyverként" használják az információkat a kampányban.
Több mint 270 000 felhasználó adatát kezelte nem megfelelően korrekt módon az a vállalat, amelynek szolgáltatásait az amerikai sajtójelentések szerint Donald Trump és más republikánus politikusok is igénybe vették. Szakértői becslések szerint az adatok jellege miatt végül közel 50 millió ember adatai kerülhettek illetéktelenekhez.