Elveszítette testületi többségét az adócsalás gyanújával letartóztatott gyömrői polgármester a vasárnapi időközi választások eredménye nyomán, Veresegyházán pedig megtalálták a rekorder polgármesterük utódját.
Ezen a hétvégén négy újabb időközi önkormányzati választást tartanak, de a május óta lezajlott 183 hasonló voksolás adatait elemezve arra jutottunk: az áprilisi parlamenti választás kudarca után az ellenzék jelentős pozíciókat veszített a helyhatóságokban is. Ráadásul főleg Budapesten, ahol tavasszal még helytálltak – igaz, vidéken a legtöbb helyen el sem indultak saját jelölttel.
Polgármestert választanak Ásotthalmon, mivel a volt fideszes vezetőt megfúrták képviselőtársai. A változást egyedül a szélsőjobbról érkező Toroczkai László jelenti, benne bíznak a helyi baloldaliak is – írja a Magyar Narancs.
Két településen tartanak ma időközi önkormányzati választást: a Zala megyei Türjén polgármestert és képviselő-testületet, míg a Pest megyei Kerepesen egy képviselőt választanak a helyiek.
Baján csaltak, az már egyszer biztos. Meg még az is biztos, hogy a Fidesz késhegyre menő harcot folytatott egy olyan körzetért, amelyről úgy tartják: jobbra húz. Szoros volt a verseny korábban Vácon is. Nyírbátorban és Szigetszentmiklóson pedig egyenesen győzött az ellenzék. A közvélemény-kutatásokban viszont a Fidesz utcahossznyi előnye látszik. Egyre több mandátumbecslés is napvilágot lát, amelyek extrémnek tűnő eredményeket produkálnak. Holott, csak az extrém választási rendszer működését modellezik. Most akkor dobjuk ki a számokat vagy higgyünk a szemünknek? Vagy melyik szemünknek higgyünk?
Idén szeptember 1-jétől a jövő tavaszi általános választásig nem tartanak időközi országgyűlési képviselő-választást - döntött a parlament hétfőn a kormánypártok javaslatára.
A Fidesz frakcióvezetője megfontolandónak nevezte, hogy a július 1-je után kiírt időközi parlamenti választásokat már ne kelljen megtartani a 2014-es általános voksolás előtt. Rogán Antal ezt szerdán válaszolta egy újságírói kérdésre.
Egykettőre tudják le a szövetséget Bajnaival vagy a közvélemény-kutatásokon rágódva halogassák az utolsó percig – ez a dilemma foglalkoztatja az MSZP vezetőségét, amely egy nagy mérés keretében vizsgálta, miért nem sikerült eddig a felpörgetett kampány ellenére az elrugaszkodás. Bár Mesterházy Attila pozícióját egyelőre semmi nem fenyegeti, a mérés szerint sok még a teendője az MSZP-nek, miután a választók "még nem vették" az új üzeneteket.
Egymás ellen küzdött az MSZP és az Együtt 2014–PM egy olyan kerületben, ahol korábban sem tudott győzni baloldali jelölt, ahol még a civil jelölteket is többre tartották még pár éve, mint a pártok jelöltjeit. A Bajnai Godron fémjelezte mozgalom sikerként ünnepli a második helyezést, viszont a Fidesz úgy tudott győzni, hogy még növelte is a támogatói számát 2010-hez képest. Az MSZP-ben igyekeznek „túllépni” a negyedik hely jelentette fiaskón.