Pingpongütővel támadt a rendőrökre, hat évre kiutasították a szír férfit
Eredetileg garázdaság és könnyű testi sértés miatt ítélték el, hivatalos személy elleni erőszakkal bővült a bűnlajstrom.
Eredetileg garázdaság és könnyű testi sértés miatt ítélték el, hivatalos személy elleni erőszakkal bővült a bűnlajstrom.
A férfi idegenrendészeti őrizetben volt, és nem akarta odaadni a pingpongütőt a rendőröknek, megpróbálta megütni őket, letartóztatásba került.
Egyszerűen nem tudják hova kiutasítani Ahmed H.-t, a röszkei zavargások után terrorcselekményért elítélt szír férfit. Mivel egy ország sem akarja befogadni a férfit, újra meghosszabbították az idegenrendészeti őrizetét.
A hatóságoknak még meg kell szervezniük a kitoloncolást.
Az Európai Bizottság szerint csak kivételes esetben lehet korlátozni a menedékkérőket a szabad mozgásukban, ezzel szemben a magyar kormány minden esetben őrizetben tartaná őket.
Egyrészt menedékkérőket nem lehet idegenrendészeti őrizetbe venni, hiába emlegeti ezt Lázár János és Orbán Viktor, másrészt a menedékkérők elleni kényszerintézkedést meg sem szüntették, így nincs mit visszaállítani - reagált a Helsinki Bizottság a miniszterelnök és a Miniszterelnökséget vezető miniszter nyilatkozataira.
Egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a tíz embert, akit azzal gyanúsítanak, hogy zendülést kezdeményeztek egy idegenrendészeti őrzött szálláson. Hét iraki, két szír és egy szerb állampolgár ellen indult eljárás; az utóbbit nem jogerősen embercsempészés miatt ítéltek el korábban. Úgy tudjuk, az egyik iraki férfi daganatos beteg, kivezetett béllel él.
Jelenleg mintegy 300 férfi van idegenrendészeti őrizetben, elhelyezési körülményeik a legenyhébb büntetés-végrehajtási rezsimszabályokhoz hasonlóak a BVOP szerint.