Hogyan lehet letiltani a macskát a konyhapultról?
Miért ugrik fel, és miért nem hatékony, ha vízipisztollyal spricceljük? És el lehet-e egyáltalán téríteni a macskát idegtépő szándékaitól?
Miért ugrik fel, és miért nem hatékony, ha vízipisztollyal spricceljük? És el lehet-e egyáltalán téríteni a macskát idegtépő szándékaitól?
Cseppet sem hétköznapi esetleírást publikáltak portugál orvosok: egy tinédzser lány macskája ugyanis egy többnyire gyenge kórokozót adhatott át gazdájának, mely ebben az esetben egy ritka, de rendkívül súlyos csontfertőzést váltott ki.
Bizonyos dolgokban a kutyák is olyanok, mint az emberek: ahogy öregszenek, zsugorodik az agyuk, gondolkodási és memóriához kapcsolódó problémákkal küzdhetnek. De akárcsak kétlábú barátaik esetében, a velük töltött játék, a társas tevékenységek segíthetnek az agyműködés egészségének megőrzésében – állítják amerikai neurobiológusok.
Nem, ez nem egy újabb, földi halandók számára teljesen hozzáférhetetlen ipari robotkutya, hanem egy olyan elektromos blöki, melyre a megfelelő pénzösszeg birtokában bárki szabadon lecsaphat. Teszten a Unitree Go2.
Az állattartás költségekkel, feladatokkal és kötöttségekkel jár, mégis egyre többen tartanak kutyát, macskát, hörcsögöt, nyuszit, halat vagy éppen papagájt. Nem véletlen, hiszen számos kutatás bizonyította, hogy a társállatok pozitív hatással vannak ránk. Nézzük, hogyan.
Az Egyesült Arab Emírségekben akár fél év börtön is járhat vadállatok tartásáért, mégis sokan úgy érzik, az ilyesmi a gazdagság és a luxus bizonyítéka.
Világszerte népszerűek a rövid orrú kutyafajták, a népszerűségért ugyanakkor az egészségükkel fizetnek: a koponya megrövidülése az agy torzulásával, légzési nehézségekkel és alvásproblémákkal is jár. Magyar kutatók eredményei szerint ehhez hozzájárul, hogy a rövid fejű kutyák többet alszanak, mivel a fajtájukra jellemző alvási apnoé növeli a nappali álmosságot, alvásukban hosszabb a REM-fázis, mint a nem-REM, és alvási EEG mintázatuk fehérállomány-vesztésre utaló jeleket is mutat.
A kutyák agyában, pontosabban a jutalom feldolgozásáért felelős nucleus caudatusban is tetten érhető, hogy milyen ételt szeretnek igazán, és milyet kevésbé – derült ki az ELTE Etológia Tanszék és a francia Symrise Pet Food közelmúltban megjelent közös kutatásból.
Macskát és madarat se lehet majd így árusítani.
Svájci tudósok vizsgálták a csiga által hordozott kórokozókat, a közel negyven azonosított parazitának a kétharmada az emberre is veszélyes.
Újra és újra visszatért a Clostridioides difficile-fertőzése egy 31 éves nőnek, súlyos hasmenést okozva neki. Mint kiderült, a macskája is fertőzött volt, és jó eséllyel tőle kapta el a fertőzést.
Kik törődnek jobban a kedvenceikkel? A kutya- vagy macskatulajdonosok? Erre kereste a választ egy új, három európai országban végzett felmérés, és úgy tűnik, előbbi csoport győzedelmeskedett – de azért nem ilyen egyszerű a képlet.