Malajziában köt ki Európa szemetének jelentős része
A délkelet-ázsiai országba érkező hulladék egy része lerakóba kerül, vagy elégetik.
A délkelet-ázsiai országba érkező hulladék egy része lerakóba kerül, vagy elégetik.
Óriásit nőhet 2030-ra az elektronikai hulladék mennyisége a mesterséges intelligencia térnyerése révén – a kutatók most ki is számolták, mennyire.
Külön palacktartókkal turbóznák fel a közterületi kukákat. A fővárosi közgyűlés elé pedig egy olyan javaslat került, amiben 24 órás RePontok kialakítását kezdeményezték.
A NASA nem szeretné összeszemetelni a Holdat, ezért ötleteket vár arra, hogy miként lehetne újrahasznosítani az égitesten felhalmozódó hulladékot. A legjobb elképzeléseket igen komoly keretből díjazzák.
Újabb, feltehetően szeméttel teli léggömböket indított Észak-Korea Dél-Korea területe felé szombaton – közölte a dél-koreai hadsereg.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter folytatja kínai roadshow-ját.
Az Európai Unió jelentős környezeti terhelést hárítana el, miközben komoly könnyebbséget adna mindazoknak, akik valamilyen háztartási elektronikai eszközt használnak. A javításhoz való jog keretrendszere nem tökéletes és nem is végleges, de az biztos, hogy eurómilliárdok forognak kockán.
Az akkuipart érintő jogszabályok elemzésével mutatja ki Éltető Andrea, a KRTK Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa, hogy miért nem lehet a magyarországi gyártást összehasonlítani a nyugat-európai országokéval. Az alábbiakban a tanulmány főbb megállapításai olvashatók.
Az ötvenes éveiben járó férfi milliós bevételre tett szert a fémhulladékok értékesítésével.
Nagy siker a kötelező palackvisszaváltás, az inni vágyó bulizók és a guberálók (“élelmes palackvadászok”) így lelkesen gyűjtögetik a szétdobált szemetet (“kincseket”).
Nem számítottak arra, hogy az emberek ilyen sebességgel próbálják visszaváltani az 50 forintos palackokat és dobozokat.
Brit és pakisztáni kutatók olyan technológia kifejlesztésén dolgoznak, ami duplán-triplán hasznossá tenné a banánt.