Trump védelmiminiszter-jelöltje szerint marxizmus, ha melegek is szolgálhatnak a seregben
Pete Hegseth szerint a társadalmi igazságosságot a harckészültség elé helyezi, ha homoszexuális katonák szolgálhatnak az Egyesült Államok hadseregében.
Pete Hegseth szerint a társadalmi igazságosságot a harckészültség elé helyezi, ha homoszexuális katonák szolgálhatnak az Egyesült Államok hadseregében.
A holland parlament többsége korábban már előterjesztett egy törvényjavaslatot, amely betiltaná ezt a gyakorlatot.
Lassan tizenöt éve Magyarországon is gyűrűt cserélhetnek az azonos nemű párok az anyakönyvvezető előtt. Hiába a homofób kampány, a bejegyzett élettársi kapcsolatok száma egyre nő, és főleg Budapesten a környezet is egyre inkább támogató.
Amikor keresztény egyházak a világi/polgári házasság intézményével kapcsolatban nyilvánítanak véleményt arról, hogy ez kikre terjedhet ki, és kikre nem, akkor nagyon súlyosan vétenek a saját tanaik ellen, írja szerzőnk. Vélemény.
A Filmalaptól kikönyörgött, magyar producerek neveit tartalmazó lista hozott össze két nógrádi meleg srácot Oláh Kata dokumentumfilmessel. A közös munkájukból elkészült Keskeny út a boldogság felé már látható a mozikban.
A fiatal lányoknak komoly pénzbírságot kell fizetniük a videóra vett csók miatt.
A baloldali pártok mellett a centristák és a jobbközép Köztársaságiak is egyetértenek abban, hogy a francia államnak felelősséget kell vállalnia a homoszexuális állampolgárok egykori üldöztetésében.
A diszkriminatív törvények alapján vizsgált emberek 500 eurót kapnak, míg az elítéltek 3000 eurót vagy annál is többet – mondta az igazságügyi miniszter.
Külföldre menekülő lord és rágalmazási pert indító berlini generális, nyíltan kimondott vádak, suttogó gyanúsítások. Uralkodói udvarokig elérő melegbotrányok a viktoriánus Angliában és a vilmosi Németországban Guthi Soma most megjelent könyve kapcsán.
Most először szólalt meg a coming outja óta Hodász András. Mint mondja, amikor hangosan érvelt az egyház bűnközpontú álláspontja mellett, akkor „a maszk alatt is maszkot viselt”.
Nyolcvan éve, 1943. július 1-jén végeztek ki egy háborús hőst, egy szegénységből érkezett, művészpályafutásra vágyó, meleg férfit, aki megmutatta a világnak, hogy ellen lehet és kell állni a nácik uralmának, és akinek utolsó szavai máig ott csengenek sokak fülében. A férfit, akinek túl kevesen ismerik a nevét: Willem Arondeust.
Az országban május vége óta akár halálbüntetés is járhat a homoszexualitásért.