Trump a Holdra menne, Musk a Marsra, az amerikaiak meg egészen máshova
Az amerikaiak inkább az aszteroidakutatást támogatják, mint a Hold- vagy a Mars-utazást – állapította meg egy közvélemény-kutatás, amelyről az AP hírügynökség számolt be.
Az amerikaiak inkább az aszteroidakutatást támogatják, mint a Hold- vagy a Mars-utazást – állapította meg egy közvélemény-kutatás, amelyről az AP hírügynökség számolt be.
Női űrhajóst küldene fel a Holdra a NASA az Artemis-misszió keretében, megkezdődtek a találgatások az asztronauta kilétét illetően.
Példa nélküli kísérletbe kezdett szerdán egy orosz tudóscsoport: hat nőt zártak össze nyolc napra egy Hold-utazásnak megfelelő körülmények között. Arra keresik a választ, hogy hogyan viselkedne a világűrben egy kizárólag nőkből álló legénység.
A holdutazások felújítását szorgalmazta Neil Amstrong amerikai űrhajós, az első ember, aki a Holdon járt 1969-ben.
Legénység nélküli űrhajóval akarnak Holdra szállni legkésőbb 2018-ig európai űrkutatók. Az arról szóló részletes információkat, hogy miként fog kinézni az űrrepülőgép és milyen technológiákat alkalmaznak majd az automatikus landolás végrehajtásához, az EADS Astrium nyugat-európai repülési és űripari konzorcium tanulmányban mutatja be az Európai Űrügynökségnek (ESA).
A New York Times beszámolója szerint az amerikai szenátus szakbizotsága egyhangúlag úgy határozott, hogy törli a NASA "Vissza a Holdra" elnevezésű programját, így az amerikai űrkutatási hivatal nem kapna pénzt erre a projektre, ha az egész szenátus is így dönt majd.
Az amerikai kongresszus republikánus és demokrata vezetői a New York Times értesülései szerint arról tanácskoznak, hogy visszafordítsák azokat a változtatásokat, amelyeket Barack Obama elnök jelentett be februárban az amerikai űrkutatási programban.