Mindenben számíthat rá – naprakész rendszer, naprakész készülékben
Megnéztük, hogy mit tud most egy Huawei okostelefon – és ami mögötte van.
Megnéztük, hogy mit tud most egy Huawei okostelefon – és ami mögötte van.
Ugrásszerűen – egy év alatt 81 százalékkal – nőtt a Huawei saját háttérrendszerébe integrált alkalmazások száma. A Google Play áruház ellenében indított AppGallery alkalmazásbolt aktív felhasználóinak száma pedig meghaladta az 560 milliót – közölte a vállalat Lisszabonban.
Egymillió dollár összdíjazású alkalmazásfejlesztő versenyt indított a Huawei. A vállalat közlése szerint az AppsUP program célja inspirálni a tehetséges fejlesztőket arra, hogy innovatív helyi alkalmazásokat fejlesszenek. A versenyre a világ bármely országából bárki nevezhet, tanulóktól kezdve újonc és tapasztalt fejlesztőkig.
Nagyobb kijelzővel, jobb kameraszettel, gyors chipkészlettel és felturbózott töltéssel támad a továbbra is Google szolgáltatások nélküli most leleplezett kínai csúcskészülék.
A Play áruház kínálatát továbbra sem érik el a Huawei új mobiljainak használói, csak a gyártó saját, AppGallery nevű alkalmazásboltjába feltöltött programokat. A Huawei most azon van, egy új keresővel több forrást is bevonjon.
Egyre inkább úgy tűnik, a Huawei google-s, androidos esélyein csak az segítene, ha személyi változás állna be az Egyesült Államok legfőbb vezetésében. Egy esetleges új elnökre bő fél éven át még mindenképp várni kell, addig szoftverfrissítésekkel és saját rendszerének fejlesztésével lesz elfoglalva. Utóbbi, ha nagyon jól sikerül, később akár feleslegessé is teheti a Google rendszeréhez való visszatérést.
Kína után az európai piac a második otthonunk, amit sosem fogunk elhagyni – mondja a Mobilarena szaklapnak adott interjújában Huawei hazai képviseletének lakossági üzletágát vezető Lyon Shen, aki szerint nem fogják olcsóbban adni a saját rendszerrel ellátott androidos telefonjaikat.
A Huawei legfrissebb csúcsmobilja szemrevaló külsőt kapott, gyönyörű a kijelzője és egészen kiváló a kamerája. Az egyetlen kérdés az, hogy mennyire élhető a gyakorlatban ez a hardveres mennyország úgy, hogy szoftveres fronton mellőzni kényszerül az ember a korábban megszokott androidos környezet nagyobb részét.
A kínai gyártó három új felsőkategóriás telefonnal rukkolt elő, melyek általános hardverben és kamerában nagyon erősek, azonban van egy igen komoly, minden vásárlót érintő hiányosságuk: hiányzik róluk a Google rendszere, a Facebook körülményesen, a Spotify pedig még úgy sem érhető el.
A pletykák szerint a Google jelenleg az amerikai kormánynál lobbizik azért, hogy felmentést kapjon a kínai céget érintő korlátozás alól, és újra ott lehessenek a kínai gyártó mobiljain.
Európába is elhozza új telefonjait a Huawei ernyője alatt önállósodáson dolgozó Honor. Az ernyő ezúttal nem csak védelmet, nehézséget is jelent: a Google alkalmazások ezekről a telefonokról is hiányoznak.
A Huawei osztrák vezetője nemrég úgy nyilatkozott, a cég végleg lemondott az Androidról, a kínai vállalat szóvivője szerint viszont meghagyják az esélyt a visszatérésre.