Ön otthagyná a munkahelyét, ha nem engedélyezné a home office-t?
A dolgozók kedvelik és elvárják a rugalmas munkarendet, a munkáltatók pedig szívesen kecsegtetnek vele, de a gyakorlatban sokan még mindig nem alkalmazzák.
A dolgozók kedvelik és elvárják a rugalmas munkarendet, a munkáltatók pedig szívesen kecsegtetnek vele, de a gyakorlatban sokan még mindig nem alkalmazzák.
Nemsokára a kétszeres FIABCI-díjas Millennium Városközpont utolsó eleme is elkészül, ahol a minőség, a fenntarthatóság és a kellemes irodai környezet hármasa köszön vissza. A belvárostól szinte pár lépésre találjuk Budapest egyik legizgalmasabb, legdinamikusabban fejlődő negyedét, ahol kicsit úgy érezhetjük magunkat, mintha a jövőbe lépnénk be. A TriGranit megküzdött a Covid okozta nehézségekkel, és átadták a Millennium Gardens északi tornyát, aminek apropóján Makk Károly Dömötörrel, a TriGranit bérbeadási igazgatójával és Borbély Csaba projektigazgatóval beszélgettünk.
Megkapta használatbavételi engedélyét a Millennium Gardens irodaház első üteme. Ennek apropóján Makk Károly Dömötör és Nagy Marcell, a TriGranit bérbeadási vezetője, illetve fit-out specialistája beszélgetett velünk arról, hogy mi az, amit egy 21. századi A+ kategóriás irodaház fejlesztésekor nem lehet figyelmen kívül hagyni.
Felmérést készített a Microsoft, hogy kiderüljön, hogyan vélekednek a főnökök és beosztottjaik az otthoni munkavégzésről. Nincs egyetértés közöttük, az előbbiek ugyanis meglehetősen gyanakvóak, úgy gondolják, lazsálnak otthon a munkavállalók.
Adunk pár tippet, ha megőrül attól, hogy minden munkával kapcsolatos dolog háromszor annyi ideig tart, mint kellene.
Nagyszabású fejlesztés közeledik a végéhez a Müpa melletti területen. A Millennium Gardens júniusi átadása előtt beszélgettünk Makk Károly Dömötörrel, a TriGranit bérbeadásért felelős menedzserével.
Egy friss felmérés szerint a brit cégvezetőknek bejött a hibrid munkavégzés – vagyis az, amikor a dolgozó a munkaideje egy részében otthonról dolgozik.
Alig két éve annak, hogy ugyanott dolgozunk, ahol a magánéletünket éljük: az otthonunkban. A pandémia óta a munka és a magánélet határa elmosódott, és az eddig jól megszokott rutinunk is felborult. Az otthonunk már nemcsak a család, hanem a munkahely kiszolgálója is, ezzel pedig menthetetlenül új korszak köszöntött ránk, a „mindig online” korszaka. De vajon visszaáll valaha a régi rend, vagy már soha többet nem lesz 9-től 5-ig munkaidőnk? A válasz a mi kezünkben van: tegyünk érte!
A világjárvány során átrendeződött szokásaink rávilágítottak, hogy a technológiai megoldásokból a nagyvállalatok, de a kisvállalkozások is csak profitálhatnak.