Egy friss felmérés szerint a brit cégvezetőknek bejött a hibrid munkavégzés – vagyis az, amikor a dolgozó a munkaideje egy részében otthonról dolgozik.
A brit Chartered Management Institute (CMI) nemrég felmérést végzett a cégvezetők örében azzal kapcsolatban, hogy miként gondolnak a távmunkára. Az eredmények alapján meglehetősen nyitottan, ugyanis a válaszadók több mint 80 százaléka mondta azt, hogy a koronavírus-járvány kezdete óta adoptálódtak a hibrid munkavégzéshez – vagyis ahhoz, amikor a munkaidő egy részében otthon lehet a munkavállaló – derül ki a BBC összegzéséből.
A válaszadók többsége szerint ugyanakkor a nagy cégek felsővezetői egyúttal arra is ösztönzik a dolgozókat, hogy térjenek vissza a munkahelyeikre.
Ann Francke, a CMI vezetője szerint sok vállalatnál tapasztalták azt, hogy nőtt a produktivitás az otthoni munkavégzés bevezetésével. A szakember szerint ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek a munkaideje 100 százalékát kell otthonról eltöltenie, sokkal inkább azt, hogy a hibrid munkavégzés minden szempontból kifizetődő lehet.
A felmérésben a válaszadók 84 százaléka mondta azt, hogy bevezette a cégénél a hibrid munkavégzést, kétharmaduk pedig azt állította, hogy ezt a lépést a koronavírus-járvány indokolta. Az is kiderült, hogy a nagyvállalatok sokkal inkább alkalmazták ezt, mint a kisebbek, a kereskedelemben, szállítmányozásban és a gyárakban pedig értelemszerűen kevésbé volt erre lehetőség.
A felmérés alapján a cégek rugalmasak, így a dolgozó választhatja meg, hogy mikor akar ténylegesen bemenni a munkahelyére.
A felmérés során 1237 vezetőt kérdeztek meg, akik 41 százaléka a versenyszférában, 59 százaléka pedig az állami és a non-profit szektorban van jelen.