Kiszagolja a vegyi és nukleáris fegyvert is az amerikai űrhaderő új robotkutyája
Az amerikai űrhaderő új robotkutyáját, Chappie-t nem az amerikai védelmi minisztérium, hanem a légierő egyik parancsnoka fejlesztette ki.
Az amerikai űrhaderő új robotkutyáját, Chappie-t nem az amerikai védelmi minisztérium, hanem a légierő egyik parancsnoka fejlesztette ki.
Tesztelte az amerikai hadsereg azt az új lézerfegyvert, ami a nehéz és gyors drónokat is képes leszedni, függetlenül attól, hogy rajban támad-e.
A hírek szerint az ukrajnai Volcsanszk városára egy ODAB-9000-es bombát dobhattak az oroszok, ami 44 000 kilogramm TNT felrobbanásával egyenértékű robbanást tud generálni. Az ukránok azonban cáfolják, hogy ezt vetette volna be Moszkva.
Egyelőre teszteli az ukrán hadsereg, de ha beválik, a fronton is bevetheti azt a négyrotoros drónt, aminek alján ott egy RPG-18, amit még a szovjetek fejlesztettek ki.
Az Airbus az elmúlt hónapokban intenzíven tesztelte az A330-as repülőgépe tanker változatát, ami egyszerre 111 tonna üzemanyagot tud a levegőbe emelni. A mostani sikerek jelentősen növelhetik a légierő hatékonyságát.
Az amerikai Raytheon fejlesztett lézerfegyvert a brit légvédelem számára, amivel egyet lőni kevesebbe kerül, mint egy csésze tea.
Több olyan fejlesztés is történt négy kubai katonai bázison, ami az űrbéli tevékenységeket – többek között a kommunikációt – figyeli.
Kínai katonai mérnökök több szimulációban kísérletezték ki, milyen módon lehetne hatékonyan semlegesíteni egy olyan sziget védelmét, ami nagyban hasonlít Tajvanra.
Fractl néven mutatkozott be Ausztráliában az a fegyverrendszer, ami a légvédelemben kap szerepet.
Kínai mérnökök szerint az általuk fejlesztett mesterséges intelligencia, az AI Commander már Tajvannal és a Dél-kínai-tengerrel kapcsolatos háborús terveket is készített, a szimulációkban pedig folyamatosan ő dönt. Ennek ellenére állítják, a szellemet nem szabadították ki a palackból.
A német ARX Robotics nevű startup céget 2022-ben alapították meg a németek azzal a céllal, hogy felkészítsék a NATO-t a robotokkal vívott eseteges háborúkra.
Az amerikai légierő két repülőgépe 1931 km/h sebesség mellett mutatott be harci manővereket. A dolog különlegessége? Az egyiket csak az algoritmusok irányították.