Ötödjére fúrták meg gázért a pusztát Békésben
Bővül a Corvinus projekt és a hazai gázkitermelés Sarkad határában.
Bővül a Corvinus projekt és a hazai gázkitermelés Sarkad határában.
A mezőt még 2008-ban fedezték fel, december 19-én indult el a kitermelés.
Beindult az állami gázkitermelési projekt Sarkad térségében: három kút már köpi a gázt és a könnyűolajat, de már készül a negyedik is.
A környezetvédő aktivisták felmásztak egy hajójukra, hogy az olajfúrás ellen tiltakozzanak.
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánítana 13 beruházást a kormány. Egyszerűsítenék az ezekkel összefüggő hatósági ügyeket és főispánokat is ráállítanának a projektekre. A deklarált cél a beruházások gyorsítása, az energiaimport-függőség csökkentése és az adóbevételek növelése.
Nagy változásokat ígért Joe Biden a klímapolitikában, és most meg is tette az első fontos lépéseit.
A francia parlament elfogadta a törvényt, melynek értelmében 2040-re elsőként a világon betiltják a kőolaj és a földgáz kutatását, illetve kitermelését az országban, valamint a hozzá tartozó tengerentúli területeken.
Míg Magyarország nemrég kétes atombizniszbe ugrott Iránnal, addig a francia Total vezette konzorcium ötmilliárd dollár értékű gázkitermelési megállapodást köt Teheránnal.
Videót készített az Oros Café című oldal a 15 évvel ezelőtt történt pusztaszőlősi gázkitörésről. Az extrém katasztrófahelyzetet végül többszöri próbálkozásra, három havi munkával sikerült elhárítaniuk a szakembereknek. Hogy hogyan, az a hatperces filmből kiderül.
Lengyelország 2014-ben megkezdi a palagáz kereskedelmi kitermelését.
Hat pályázat érkezett azokra a koncessziós pályázatokra, amelyeket négy szénhidrogén-kutatási és három geotermikus kutatási területre hirdetett meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM). A meghirdetett területek közül négyre érkezett pályázat.
Reménykeltő hozamot ígérnek a lengyelországi palagázmezők – idézi a lengyel PAP hírügynökség a Rzeczpospolita napilap szerdai cikkét. A Lane Energy Poland, a ConocoPhillips leányvállalata napi 8 ezer köbméter, Európában eddig még nem tapasztalt magas palagázhozamot ért el az észak-lengyelországi Lebork közelében végzett kutató fúráson.