Gyógyszerreform: két hónappal az indulás előtt még e-mail-címe sincs a súlyos betegek kérelmeit elbíráló új alapítványnak
Az alapítványt még be se jegyezték, tevékenységéről még részletszabályok se jelentek meg.
Az alapítványt még be se jegyezték, tevékenységéről még részletszabályok se jelentek meg.
Új, a gyógyszerek pontos célba juttatását segítő gyógyszerszállító közeget fejlesztettek svájci kutatók – segítségükkel közvetlenül oda lehet eljuttatni a gyógyszert, ahol arra épp szükség van.
Az amerikai gyógyszerfelügyelet után az EU-s hatóságok is megnyugtató megállapításokra jutottak a népszerű elhízás elleni gyógyszerekkel kapcsolatban: nincs arra utaló jel, hogy öngyilkos gondolatokhoz vezetne a szedésük.
Az elmúlt időszakban több, szemaglutid-alapú elhízás- és diabétesz elleni gyógyszer kapcsán is terjedni kezdett, hogy azok szedése öngyilkos gondolatokat ébreszthet az emberekben.
A béta-sejtekhez hasonló funkciókat kaphatnak egyes, a hasnyálmirigyben lévő sejtek, melyek aztán inzulint is termelhetnek. A megközelítés jelentős előrelépést hozhat a cukorbetegség kezelésében.
Gyorsabbá, olcsóbbá és állatkísérlet-mentessé teheti a gyógyszerkutatást egy új műanyag eszköz, ami több emberi szervet is képes utánozni.
Az úgynevezett magisztrális gyógyszerek ellen már sok érvet hozott fel a szakma, de nem csak az elkészítéssel és eladással járó veszteséget látják problémának. A rendelet azonban csak ezt célozta meg.
Különféle betegségeket gyógyító, még jobb és tartósabb implantátumok fejlesztését teheti lehetővé az MIT és az ír Galwayi Egyetem kutatóinak új fejlesztése, a mesterséges intelligencia segítségével.
Sokszor halljuk, hogy a szorongás és a depresszió hatékony kezelési módja lehet a rendszeres testmozgás is – holland kutatók most ezt vizsgálták, és több érdekes megállapítást is tettek.
A fenyőfában megtalálható vegyületből, valamint a papíripar melléktermékéből is előállíthatóak lehetnek gyógyszerek – például fájdalomcsillapítók –, és ez a bolygónknak is jó hír lehet.
A kormány szerint nincs elég szakember, ezért úgy módosítanák a szabályozást, hogy ha a szakasszisztensnek kérdése van, akkor "hír- vagy távközlési eszközön" kérdezhetne a patikustól. A kamara súlyosan elhibázottnak tartja a javaslatot, mely szerintük csak a nagy gyógyszertári láncoknak kedvezne, a betegeknek biztosan nem.
Időnként egy-egy, sok beteg által szedett vényköteles gyógyszer hiánycikké válhat. Egy adott készítmény elérhetetlensége esetén a háziorvosnak és a patikusnak is van mozgástere alternatívákat keresni, de a pácienseknek is fontos figyelniük arra, hogy időben jelezzék, ha kifogynának a receptre írt és rendszeresen szedett gyógyszerükből.