Feltérképezték egy ősi kutyafajta genomját, segíthet megérteni a kutyák fejlődését
A basenji kutyafajta genetikája elárulhatja, miként formálta a háziasított kutyákat az ember az elmúlt néhány ezer évben.
A basenji kutyafajta genetikája elárulhatja, miként formálta a háziasított kutyákat az ember az elmúlt néhány ezer évben.
A Koppenhágai Egyetem tudósai által elvégzett kutatások szerint a kacsacsőrű emlősnek 10 nemi kromoszómája van, ötször annyi, mint például az embernek.
Egy nemzetközi tudóscsoport több mint 90 olyan új génterületet tárt fel, amely magyarázatot adhat arra, miért hajlamosabbak egyes emberek az elhízásra.
A kórokozó a korábbi ebolatörzsekhez képest több mint 300 alkalommal esett át mutáción. A genetikai kódon mintegy ötven olyan helyet találtak, ahol a vírus megváltozott a járvány kitörése óta. Egyelőre nem tudják, mit jelentenek ezek a mutációk, de remélik, ezt is sikerül megfejteni.
Kínai genetikusok megfejtették a vándorsáska genomját: ez új fegyvert adhat az ember kezébe az éhínséget okozó rovar elleni harcban. A Kínai Tudományos Akadémia Állattani Intézete kutatócsoportjának, Lö Kang vezetésével sikerült szekvenálnia a vándorsáska genomját, azaz a DNS-ben kódolt teljes örökítő információját.
A DNS-molekulán belüli egyetlen változás miatt fehér a fehér tigrisek szőre: a mutáció csak a pigmentációt érinti, az állatok egyébként egészségesek. Egészségügyi problémáikat a belterjes tenyészet okozza - állapították meg kínai és dél-koreai szakemberek a Current Biology című szaklapban közzétett tanulmányukban.