175%-kal nagyobb, 236%-kal tovább él: tükrös-trükkös módszerrel mentik a fákat
Tükrökkel mentenének meg kihalás előtt álló fákat a Csendes-óceánban fekvő Guam szigeten.
Tükrökkel mentenének meg kihalás előtt álló fákat a Csendes-óceánban fekvő Guam szigeten.
Meglepő következtetésre jutott egy fiatal francia kutató, Alice Maison. A Nemzeti Tudományos Kutatási Központ (CNRS) munkatársa azt vizsgálta, milyen hatással vannak a fák a szennyező anyagok terjedésére, képződésére.
Már több mint 200 millió fa ültetését segítette az Ecosia a keresőmotorjával, és most újabb területen vernének gyökeret: egyre többen töltik le a néhány hete kiadott böngészőjüket.
Száz év múlva rá sem lehet majd ismerni a világ erdeinek egyharmadára – állítja az a nemzetközi kutatócsoport, amely – a világon először – elvégezte az erdei levéltípusok globális elemzését.
Veszélyes körforgást indíthat be az a folyamat, amit nemrégiben fedeztek fel a szakemberek – a fák ugyanis szén-dioxid-kibocsátókká válhatnak a melegebb környezetben, tovább súlyosbítva a problémát.
Budapest főtájépítésze a Facebookon közölte, a rendőrség időközben azonosította az elkövetőt, aki el is ismerte a tettét.
Munka vagy a háztartási teendők után mindig jó a szabadban lenni kicsit – és naná, hogy eközben is különböző kütyükkel üthetjük el az időt, de a környezetünket is feldobhatja egy-két eszköz. Az amerikai TIME magazin idén is összeállította az év 200 legjobb találmányának listáját, ezekből most azokat mutatjuk be, amelyek a kültéri elfoglaltságok terén lehetnek hasznosak.
A civilek megkérdőjelezik, hogy eléggé gondozva van-e a város faállománya.
Egy másik bevett természetkárosító módszer a fák gyökerének vegyszerrel locsolása.
Az egyre gyakoribb hőhullámok idején egy jó kondíciójú faállomány a leghatékonyabb és legfenntarthatóbb módja a hőterhelés csökkentésének. A Főkertnél azonban úgy látják: mindenki addig nagy favédő, amíg a személyes érdeke nem mond ennek ellent.
Világszerte majdnem megkétszereződött a leégett fák mennyisége az elmúlt húsz év alatt – közölte a világ erdőit figyelő Global Forest Watch adatait. A magasabb hőmérsékleteket és nagyobb szárazságot előidéző éghajlatváltozás az egyik fő tényezője ennek a növekedésnek.
Csak azokban a medencékben maradhat víz, ahol állatok, vagy növények élnek.