Bevallotta végre a Fidesz, hogy a Párbeszéd miatt büntetik az ellenzéket
Az eddig is lehetett sejteni, hogy a Párbeszéd miatt akarja szigorítani a kormány a frakcióalakítás szabályait, most már be is vallották.
Az eddig is lehetett sejteni, hogy a Párbeszéd miatt akarja szigorítani a kormány a frakcióalakítás szabályait, most már be is vallották.
Főként a francia Nemzeti Front és a holland Szabadságpárt képviselőiből áll az új, Szabadság és Nemzetek Európája nevű európai parlamenti frakció. Osztrák, olasz, belga, lengyel és brit politikusok is helyet kaptak a képviselőcsoportban.
Ha keresztülmegy a parlamenten az alkotmányügyi bizottság javaslata, újra lesz LMP-frakció, Schiffer András pedig ismét az élére állhat. Ezt a döntést az Alkotmánybíróság kényszerítette ki az Országgyűlésből, ám az eddig szigorú bizottság most még az alkotmánybíráknál is engedékenyebb lett: javaslata alapján akár Gyurcsány pártja is megkaphatja a rég áhított frakciót. Igaz, a Fidesz szerint ez nem így van.
A frakcióalakításról tart sajtótájékoztatót csütörtökön kora délután Schiffer András, az LMP képviselői csoportjának vezetője és Szél Bernadett, az LMP képviselői csoportjának vezető helyettese.
A Fidesznek köszönhetően megmarad a Jobbik borsodi frakciója a megyei közgyűlésben, ami az MSZP szerint újabb bizonyítéka annak, hogy a két párt kisegíti egymást. A közgyűlés volt fideszes vezetője szerint semmi nem áll a hátterében annak, hogy a testület a Jobbik számára kedvezően változtatta meg a szervezeti és működési szabályzatát.
Lezsák Sándor nem veszi tudomásul a Demokratikus Koalíció frakcióalakítási bejelentését.
A Demokratikus Koalíció (DK) alelnöke biztosra veszi, az Alkotmánybíróság (Ab) döntése lehetővé teszi majd, hogy megalakítsák parlamenti frakciójukat.
A Demokratikus Koalíció (DK) arra kéri a KDNP-frakció tagjait, hogy ne szavazzák meg az új országgyűlési törvényt és ezzel ne szüntessék meg a DK frakcióalakításának lehetőségét - mondta Vadai Ágnes szombati sajtótájékoztatóján.
Gyurcsány Ferenc kiválása és az „öregek” háttérbe vonulása után megkérdőjelezhetetlen lett Mesterházy Attila hatalma az MSZP-ben. A pártelnöknek viszont alig fél éve van arra, hogy fiatalítson, átszervezze a pártot és növelje a szocialisták népszerűségét. Az MSZP-ben úgy vélik, ha ez a következő kongresszusig nem sikerül, újult erővel folytatódnak majd a belső harcok. Mesterházy a régi struktúrák megkerülésével próbálja ráncba szedni az MSZP-t.
Csak fél év elteltével alakíthat frakciót az MSZP-ből távozó és a Demokratikus Koalíció (DK) színeiben politizáló tíz képviselő, Gyurcsány Ferenc és társai addig függetlenként dolgozhatnak - döntött az Országgyűlés hétfő este.
Nagy különbségek vannak a frakcióhoz tartozók és a független képviselők parlamenti felszólalási lehetőségei között, mint ahogyan a bizottsági helyek eloszlása és az állami támogatás miatt is kulcskérdés, hogy megalakíthatja-e most frakcióját az MSZP-ből távozó tíz képviselő, vagy csak fél év elteltével nyílik erre lehetőségük.
Hetek óta azon megy a vita az MSZP-ben, hogy Gyurcsány Ferencet és híveit a frakcióalakításuk megakadályozásával „szorítsák ki” vagy a konfliktusok békés lezárásával tegyék lehetővé a „kiválást”. Ezeken a kifejezéseken múlik ugyanis, hogy a Demokratikus Koalíció Pártjának lesz-e önálló képviselőcsoportja a parlamentben, ami nélkül a volt miniszterelnök támogatói több tízmilliós támogatástól, bizottsági helyektől és posztoktól eshetnek el. Az MSZP szakadásának története.