Már mínusz 8 milliárdon áll a főváros számlája, akár mínusz 40 milliárd is összejöhet
A főpolgármester-helyettes szerint a kormány intézkedései, tartozásai és elvonásai miatt jutott ide a főváros.
A főpolgármester-helyettes szerint a kormány intézkedései, tartozásai és elvonásai miatt jutott ide a főváros.
240 milliárdos árajánlatot kapott a főváros az éves áramfogyasztására, a főpolgármester-helyettes szerint azonban „ez a pénz nincs és nem is lesz”.
Megjelent a rendelet a moratórium meghosszabbításáról, emellett viszont jóval nagyobb érdeklődést váltott ki, hogy a kedvezőtlen kamatú folyószámlahitelre vagy hitelkártyára már nem a moratórium elején megszabott magas kamatokat kell fizetni, hanem egy olcsóbb szinten számolják újra az egész moratórium költségét. A Bank360 kiszámolta, mennyit kapnak vissza ténylegesen ezek az adósok.
Elfogadják a kormány döntését a moratórium meghosszabbításáról és a hitelkártya- és folyószámlahitel-kamatok visszamenőleges csökkentéséről, de előbbinek elnyújtását sokallják, utóbbit pedig méltánytalannak tartják.
A rendeleteket Orbán Viktor miniszterelnök jegyzi. Azok, akik igazán kockázatos hitellel rendelkeznek, pénzt kaphatnak vissza.
Csütörtöktől érkezik az iparűzési adóból befolyó összeg, ami bár csökkentett, nagy segítség Budapestnek a túléléshez.
Nagy Márton szerint több mint 500 ezren lehetnek érintettek.
A folyószámlahitel a likviditás megőrzésére szolgál majd jövő tavasszal. A cég tavalyi beszámolója 6,6 milliárdos veszteséget mutat: nagyot nőtt a bérköltség és a szolgáltatási díjak is.
A nem pénzügyi vállalatoknál lévő hitelek mennyisége meghaladta a 9040 milliárd forintot, ami éves szinten 18,5 százalékos bővülés.
A folyószámlahitel az egyik legegyszerűbben, ráadásul szabad felhasználású hiteltípus, ugyanakkor csapdákat is rejthet magában. Konkrét hitelcélt ugyan nem szükséges megjelölni, mégsem mindegy, mire használjuk fel, mennyi időre kötjük le a felhasznált hitelösszeget.
Bárkinél befigyelhet egy váratlan kiadás, amire nincs fedezete. Viszont az idő sürget, kell a pénz. Alapesetben két banki konstrukció jöhet szóba: a folyószámlahitel és a személyi kölcsön. De melyik éri meg jobban? Mutatjuk.
Növekedést hozott a folyószámla-típusú hiteleknél az iskolakezdés.