Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#fogzománc

Plázs MTI

Egyes cumisüvegek veszélyesek lehet a csecsemők fogazatára

A biszfenol A (BpA) nevű vegyi anyaggal egészen kiskorban történő érintkezés károsíthatja a fogzománcot - derül ki a francia Közegészségügyi és Orvostudományi Kutatási Intézet (Inserm) állatkísérletéből. Ez az anyag többek között olyan műanyagokban is előfordul, amelyekből cumisüveget is készítenek.

Plázs Medipress

Italok, amelyek visszafordíthatatlan károkat okoznak a fogakban

A General Dentistry című lapban nemrég megjelent tanulmány arról számolt be, hogy a sport- és energiaitalok fogyasztása riasztó mértékben megnövelte a fogkárosodások mértékét, főként a tizenévesek körében, ugyanis az italok magas savtartalma károsítja a fogak külső rétegét, vagyis a fogzománcot.

Tech MTI

Azonosítták a fogzománc-gént

Brit tudósok egy olyan gént azonosítottak, amely a fogzománc képződéséért felelős. A felfedezés reményt ad arra, hogy a jövőben laboratóriumban pótolják a fogzománcot, amely természetes úton nem képződik újra - írta a New Scientist című tudományos folyóirat.

Plázs hvg.hu

Elszíneződő fogak: mi az oka, és mit tehetünk?

Nem elég, hogy az évek múlásával csökken fizikai és a szellemi teljesítőképességünk, ráncosodik a bőrünk, ritkásabbá válik a hajunk, még azzal is számolnunk kell, hogy a mosolyunk sem lesz a régi. Bár a fogaink elszíneződése természetes folyamat, ám mértékét több tényező is befolyásolhatja.

Plázs hvg.hu

Miért ne együnk este almát?

Táplálkozás, néhány betegség, egyes gyógyszerek, de akár az ellenőrizetlen uszoda vizének hatására is károsodhat a fogainkat takaró zománc. Mivel eleinte fájdalmatlan elváltozásról van szó, többnyire csak a fogorvosnak tűnik fel, hogy valami nincs rendjén a fogainkkal.