Magyar kutatók új algoritmusa gyorsan kimutatja, ha valaki TBC-s
Új módszerrel lehet diagnosztizálni a TBC-t, köszönhetően az ELTE kutatói által fejlesztett algoritmusnak.
Új módszerrel lehet diagnosztizálni a TBC-t, köszönhetően az ELTE kutatói által fejlesztett algoritmusnak.
Globálisan, és az Egyesült Államokban is újfent növekszik a tuberkulózisos (TBC-s) betegek száma, mely az egyik legveszélyesebb fertőző betegség.
A betegség nem terjed alkalmi fizikai érintkezéssel, például kézfogással, és attól sem leszünk leprásak, ha egy leprás mellé ülünk a buszon. Ezért sem értik az epidemiológusok, miért duplázódott meg az esetek száma az Egyesült Államok déli részén az utóbbi tíz évben. A kilencöves tatu is hordozhatja a baktériumot, de tanulmányok szerint Florida államban nemrég történt esetek nem hozhatók kapcsolatba állatokkal vagy nemzetközi utazásokkal olyan régiókba, ahol gyakorinak számít a betegség.
Az amerikai mezőgazdasági minisztérium megadta az engedélyt arra a vakcinára, ami segíthet megvédeni a méheket a nyúlós költésrothadástól.
Szöveteken, például lakástextíliákon alkalmazható, a fertőző betegségek kórokozói ellen védő impregnáló anyagot fejlesztettek ki a Pécsi Tudományegyetem (PTE) kutatói a baranyai megyeszékhelyen működő Rovitex Kft. szakembereivel közösen.
Lázasan, arcán kiütésekkel vittek kórházba éjjel egy férfit Bécsben, az a gyanú, hogy elkapta a majomhimlőt. Még vasárnap letesztelik, hogy kiderüljön, tényleg ebben a betegségben szenved-e.
Az al-Dzsazíra hírtelevízió folyamatosan frissíti a térképet.
559-re emelkedett az új koronavírus okozta fertőzésben elhunyt magyarok száma. Jelenleg 1029 aktív fertőzött van.
Sokakat zavarhat, hogy az arcmaszk eltakarja a viselője száját, így ugyanis nem látni, ahogy a másik kommunikál vele. Ezt a problémát orvosolja az alábbi, látványos megoldás.
A génszerkesztést tanulmányozó tudósok és biokémikusok olyan megoldás után kutatnak, amely csírájában fojtaná el annak lehetőségét, hogy valakit koronavírus fertőzzön meg a jövőben.
Járványveszély esetén felfüggeszthető a bölcsődék, óvodák, iskolák működése, de a tömegközlekedés is korlátozható vagy akár teljesen meg is tiltható. A Társaság a Szabadságjogokért összegyűjtötte, mi mindennel lehetne számolni, ha fertőző betegség söpörne végig az országon.
Már az is segítene, ha a világ tíz fő repülőterén átutazó emberek gyakrabban mosnának kezet.