Magyarország is jól járhat az új Wall Street-i trenddel
Sokak szerint itt az ideje beszállni az eddig komolyan büntetett országok részvényeibe.
Sokak szerint itt az ideje beszállni az eddig komolyan büntetett országok részvényeibe.
Több mint 30 millió dollár értékben adott el arany részvényeket a Soros Fund Management miután az arany ára több mint 25 százalékkal emelkedett az első félévben. Pontosan a félév utolsó napjára, június 30-ra időzítette az arany eladást a Soros Fund Management, mely a magyar származású dollármilliárdos vagyonát kezeli.
Lepipáljuk a cseheket, lengyelek, kínaiakat is. Alig vagyunk pénzügyileg sérülékenyek.
A nemzetközi hitelminősítő közölte, hogy 2015 egészében – piaci árfolyamsúlyozással mérve – 2,3 százalékos világgazdasági növekedéssel számol. A ház szerint ez lenne a leglassabb globális növekedési ütem a 2009-es recessziós év óta.
Nagy gyógyszergyártók arra figyelmeztetnek, hogy Ausztráliának – mint a világ orvosi célra mákot termelő első országának – növelnie kell a növény termőterületét, különben hiány alakulhat ki. A fájdalomcsillapítók globális piaca a feltörekvő államok középosztályainak növekedésével párhuzamosan bővül, ehhez pedig több mákra van szükség.
Az európai intézményi kötvénypiaci befektetők több mint kétharmada szerint már nem az euróövezeti szuverén adósságválság és a fejlett gazdaságok jegybanki likviditásforrásainak szűkítése jelenti a legnagyobb európai hitelpiaci kockázatot, hanem a feltörekvő térségben zajló piaci fejlemények - közölte új felmérésének adatat ismertetve hétfőn Londonban a Fitch Ratings.
Kenneth Rogoff harvardi közgazdászprofesszor szerint nem igaz, hogy minden feltörekvő devizát temetni kell. Ahány ország, annyi kockázat.
A feltörekvő piacok nagy bajban vannak, a fő gond azonban nem a Fed szigorítása, hanem hogy az illetékesek eléggé elkényelmesedtek a békeévekben. Versenyképesség, kutatás és fejlesztés, hazai megtakarításból finanszírozott beruházások, a tőkebeáramlás idején pedig egy erős védőháló, azaz bőséges devizatartalék felépítése a követendő út.
Újra a nemzetközi híroldalak, gazdasági lapok címoldalára került Magyarország, elsősorban a forint árfolyamának utóbbi két hétben tapasztalt zuhanásával érdemeltük ki az előkelő helyet. Hazánk mellett ugyanakkor még tucatnyi másik állam sínylette meg igazán az utóbbi két hét vesszőfutását, a feltörekvő piacokon hatalmas átrendeződésnek vagyunk tanúi. Miért mi? Miért épp most, és mi következhet mindebből? A hvg.hu kiskátéja a feltörekvői piaci turbulenciákról.
Közel 10 milliárd dollárt vontak ki egy hét alatt a feltörekvő piacokról a bostoni EPFR Global befektetési alapokat elemző cég adatai szerint. A fejlődő gazdaságú országok részvénypiacain két és fél éve nem volt ekkora egy hétre koncentrált tőkekivonás.
A CNBC amerikai üzleti tévécsatorna weboldalán Magyarország a címlapra került a forint utóbbi héten tapasztalt gyengülésével. Nicholas Spiro, a Spiro Sovereign Strategy ügyvezetője szerint bár Magyarország nem Törökország, most ez az állam a leggyengébb Közép-Európában.