Óriásit ugrott tavaly a világ száz legnagyobb fegyvergyártó cégének bevétele
A növekedés minden bizonnyal idén is folytatódott, elsősorban az ukrajnai és a gázai háború miatt.
A növekedés minden bizonnyal idén is folytatódott, elsősorban az ukrajnai és a gázai háború miatt.
Öt év alatt legalább negyven százalékkal nőttek az új katonai gépekre szánt kiadások. Már közeledik a hatodik nemzedék is.
Az első félévben minden eddiginél több német fegyver került a világpiacra: elsősorban Ukrajnába, de Szingapúr, India és Szaúd-Arábia is sokat vásárolt.
Erről nyilatkozott a NATO-tagállamok egyik fő fegyverszállítója, aki a konfliktus elhúzódására számít a Gázai övezetben és Ukrajnában. A készletek mindenütt rohamtempóban fogynak, ezért a fegyvergyárak maximális kapacitással üzemelnek.
100 milliárd eurós fejlesztési programot fogadott el Németország az ukrajnai háború miatt, de 2027 után ebből már kevés marad, márpedig a fegyver- és lőszergyárak hosszú távú szerződéseket akarnak. A német kormány keresi, de egyelőre nem találja a megoldást.
A BTR–80A-k nem elégítik ki hazánk hosszú távú védelmi igényeit.
Az orosz–ukrán háború a kimerülés háborújává válhat. Oroszország gazdasága közel tizennégyszerese az ukránénak, de Ukrajna támogatóinak együttes erőforrásai sokkal nagyobbak, így elvileg – ha csak ezt nézzük – képesnek kell lennie a győzelemre. A konfliktus harmadik évébe lépve azonban az orosz hadiipar látszik a maga javára fordítani a helyzetet. Európa pedig végképp nehezen fogja tudni tartani Ukrajnát az idén, ha az amerikai segítség elapad.
94 éves korában meghalt Gaston Glock osztrák fegyvergyártó vállalkozó, a Glock pisztoly tervezője. A gépészmérnök fegyvere rendkívül népszerű volt katonák, testőrök és bűnözők körében is, a pisztollyal sztárok villogtak kasszasikerekben, és rapperek is megénekelték, de az ő cége repteti Mészáros Lőrincet is.
A stockholmi Békekutató intézet – SIPRI – azzal magyarázza ezt a furcsa ellentmondást, hogy a fegyvergyárak nem tudtak eleget tenni a megnövekedett keresletnek, mert a hosszú békés időszakban nem fejlesztették a termelési kapacitásokat.
A járművet gyártó magyar–török vegyesvállalatot egy ősi magyar lófajtáról, a gidránról nevezik el.
Az ukrán államfő a most megalakult szervezetet globális kezdeményezésnek nevezte és közölte, hogy bárkit szívesen látnak benne, aki osztja azt a meggyőződést, hogy az agressziónak útját kell állni, bárhol is történjék a világon.
Ingyenes étkezéssel és kedvező áron való lakhatással kecsegtetik munkavállalóikat a cseh és lengyel hadianyaggyárak, amelyek megfeszített tempóban igyekeznek termelni az ukrán háborús gépezet számára, csakhogy ehhez dolgozók is kellenek, méghozzá sok.