Keményebben büntetik majd a mobilozó sofőröket Romániában
Az élő videózás közbeni autózás miatt is.
Az élő videózás közbeni autózás miatt is.
A fiataloknak készült, de épp őket nem képes megtartani a Facebook. Mark Zuckerberg azonban erre is gondolt, és úgy tűnik, a Facebookról távozók is a Facebook-birodalomban kötnek ki.
A Facebook egyik titkos projektjére még január végén derült fény, akkor azt mondták, a résztvevők alig 5 százaléka volt fiatalkorú. Most viszont már egészen mást állítanak.
A napokban derült ki, hogy a Google az Apple egyik tanúsítványát használta arra, hogy megkerülje az App Store-t, így telepítve alkalmazásokat az iPhone-okra és iPadekre.
Tetemes nyomozói munka derítette ki, milyen módszerrel szerez információt a fiatalokról és szokásaikról a Facebook, hogy továbbra is trendinek tűnjön e célcsoport szemében. Pénzt ugyan adnak érte, de a munkába bevontak ennél sokkal értékesebb dolgot nyújtanak át.
Miközben a Facebook rengeteg mindent megtesz, időnként a felhasználók jelentős részében nemtetszést kiváltó módosításokat is meglép annak érdekében, hogy minél több időt töltsünk a rendszerben, most olyan eszközöket jelentettek be, melyekkel mindenki szabályozhatja magának a facebookozással és instagramozással eltöltött idejét.
Egy időszakos akcióban több közösségi szolgáltatás használatát is korlátlanná tette a Telekom. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy aki bekapcsolja az opciót, annak a közösségi oldalak használata nem számolódik majd bele a havi adatforgalmi keretbe, nem fogyasztja azt.
Az internetes lehetőségek szabadságának ára van: időnként elvakíthat bennünket a látszólag boldog digitális életünk miközben gyakran észre sem vesszük, hogy ez az online világ milyen módon és mértékben veszélyezteti és károsítja a valós kapcsolatainkat. A Kaspersky Lab által készített legújabb kutatás szerint az emberek harmada kevesebbet beszél személyesen a hozzátartozóival. A szülők egyötöde azt is elismeri, hogy sérült a kapcsolatuk a gyerekeikkel, miután kompromittáló helyzetben látták őket a közösségi platformokon.
Egy amerikai kutatás bizonyította, hogy az alvással hozható kapcsolatba a túl sok facebookozás, pontosabban a közösségi média átlagosnál is tovább tartó figyelése. De nem úgy, ahogy a legtöbben gondolnák. Éppen fordítva.
Legalábbis ezt támasztja alá egy friss, dán kutatás. Az online jelenlét csökkentésével ugyanis kimutathatóan csökkent a stressz is az alanyoknál.
Két amerikai kutatás világított rá: a túl sok facebookozás egyáltalán nem okoz örömöt, sokkal inkább depresszív tüneteket, ha még komolyan is vesszük az ott látottakat. A káros jelenség okát is kiderítették.
Egy webalkalmazás segítségével néhány kattintás kell csak ahhoz, hogy kiderítsük, mennyiszer osztottunk meg valamit a Facebookon, illetve nagyjából mennyit töltöttünk a közösségi oldalon.