Ezüstérmes a női 4X200-as gyorsváltó a budapesti vb-n
Csak az amerikaiak tudtak gyorsabbak lenni a magyar úszóknál.
Csak az amerikaiak tudtak gyorsabbak lenni a magyar úszóknál.
Ez a budapesti rövidpályás úszó-világbajnokság első magyar érme.
A 22 éves úszó 100 méteres pillangóúszásban lett második.
A tatabányai sportoló a 400 méteren elért negyedik helye után távolugrásban szerezte meg a magyar delegáció kilencedik dobogós helyezését.
A magyar válogatott ezzel egy helyet előrelépett a tokiói eredményéhez képest.
Az úszó ötödik paralimpiáján szerepelt, mindössze négy századdal lemaradva lett második.
Az atléta azt mondta, a sikere holnap már gyakorlatilag történelem kell, hogy legyen, hiszen kezdődik a felkészülés a jövő évi világbajnokságra.
Van bennem csalódottság, hiányérzet, de ne felejtsük el, hogy milyen nagyszerű csapat ellen vesztettünk – értékelt lapunknak Szilágyi Áron háromszoros olimpiai bajnok kardvívó azután, hogy a csapattal ezüstérmet nyertek Párizsban. Csapattársa, Rabb Krisztián reméli, hogy – amint egykor Szilágyi őt – most ők tudják inspirálni a jövő vívógenerációit.
Optimálisnak aligha nevezhető az út, amin keresztül a magyar kardcsapat eljutott a párizsi olimpia döntőjébe. Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád és Rabb Krisztián nem elvesztette az aranyat, hanem nyert egy fényesen csillogó ezüstöt.
A szerdai napon a magyar sportolók több érmet is szereztek Belgrádban.
A délelőtt utolsó két fináléjában viszont nem jutott érem a magyaroknak.
Egy hónappal az eindhoveni Európa-bajnokság kudarca után a dohai világbajnokságon megszerezte a vágyott olimpiai kvótát a magyar női vízilabda-válogatott. A csapat úgy jutott el a fináléig, hogy a negyeddöntőben a címvédő és Eb-győztes hollandokat, az elődöntőben pedig a görögöket is ötméteresekkel győzték le, komoly mentális erőt mutatva. A gárda alapemberével, Gurisatti Grétával beszélgettünk az új szakvezetésről, a legyőzött nehézségekről és az olimpiai esélyekről.