Egymásnak ellentmondó exit pollok jelentek meg a grúziai választás után
Egyes előrejelzések szerint az ellenzék, mások szerint viszont a 12 éve hatalmon lévő kormánypárt diadalmaskodott.
Egyes előrejelzések szerint az ellenzék, mások szerint viszont a 12 éve hatalmon lévő kormánypárt diadalmaskodott.
A magyar külpolitika nagy hangsúlyt fektet az EU-s bővítéspolitikára a rendezvény szervezői szerint, remélik, hogy „Ukrajna egyfajta hozományaként" a balkáni országok is prioritást élveznek ezentúl.
Vera Jourova EU-biztos pedig jó ideje kételkedik már abban, hogy Magyarország demokratikus ország-e még egyáltalán.
A háború nem csak azt mutatta meg, hogy az EU geopolitikai ereje elmarad az Egyesült Államoktól, de azt is, hogy gazdasági ereje is könnyebben roppan meg globális versenytársainál. Az összkép azonban messze nem olyan negatív, mint ahogy azt Orbán Viktor igyekszik bemutatni.
A francia elnökválasztás kimenetele nem csak az ottani választók számára fontos, az egész Európai Unióra jelentős hatással lehet. Az európai integrációt támogató és az orosz agressziót elítélő Emmanuel Macron kihívója ugyanis az euroszkeptikus, nyíltan Putyin-barát Marine Le Pen, aki győzelme esetén fenekestől felforgathatja az európai politikát.
A miniszterelnök azt javasolta, hogy a V4-ek és a balkáni országok az egész európai kontinens legmeghatározóbb gazdasági térségét építsék ki közösen.
Időnként még saját magának is, az unió működésének és a valóságnak pedig rendre ellentmondó víziót vázolt fel a hétvégén Orbán Viktor, aki az Európai Unió jövőjéről szóló konferencia nyitányával egy időben, ám aligha véletlenül a magyar függetlenség napján (a szovjet hadsereg kivonulásának harmincadik évfordulóján) beszélt arról, szerinte hogyan lehetne erőssé tenni az EU-t. A miniszterelnök a Vigadóban tartott konferencián pár kiragadott, az unió életképtelenségét bizonyítani hivatott statisztika említése után fedte fel hét tézisét, most ezeket próbáljuk meg értelmezni.
Két nappal a német választások után a megújuló EU-nak nem annyira a tartalma, mint inkább a formája a fő kérdés. Visszaüthet az eurofób retorika, ha az EU külső körébe szorulunk a reformok után. Vélemény.
A Kremlnek az a célja, hogy folyamatosan destabilizálja a belső helyzetet Ukrajnában, és előrehozott parlamenti választásokat kényszerítsen ki – állítja az ukrán elnök. Petro Porosenko szerint így próbálja Oroszország visszafordítani az ukrán külpolitika európai integrációs irányvonalát.
A britek távozásával Orbán Viktor szövetségesét siratja, mások pedig az uniós törvényalkotás fő akadályának megszűnését ünneplik. Persze az is könnyen lehet, hogy csak kedvenc bűnbakját veszíti el az EU.