Annyira jól teljesített az MI egy erkölcsi teszten, hogy szakértők szerint az már aggasztó
A kísérletben a mesterséges intelligencia reakcióit valós emberi válaszokkal állították párhuzamba.
A kísérletben a mesterséges intelligencia reakcióit valós emberi válaszokkal állították párhuzamba.
Olasz és brit kutatók gépi tanulás segítségével tárták fel azokat a mintákat, amelyek összekapcsolják a zenei ízlést az erkölcsi értékrenddel, új megvilágításba helyezve azt a mély befolyást, amelyet a zene gyakorolhat az erkölcsi iránytűnkre.
A foci-Eb sajnos elmaradt, a snooker-világbajnokság szerencsére nem. Mindkét sportágnak lelkes nézője vagyok, de nem ugyanúgy kedvelem őket. A focit fél szívvel, a snookert egésszel. A foci remek játék ugyan, de rossz társadalmi keretben. A foci világa romlott. A snookeré nem. A foci szelleme a romlott közélet ideálja. A snookeré pedig a jó közéleté.
Ott volt több tucat újságíró László körül, és valahogy egyiküknek sem jutott eszébe bántani senkit. Amikor László Petra felrúgta a kislányt, egy rendkívül fontos szabályt is felrúgott. Vélemény.
A szamurájhagyomány nem veszett ki Japánban, ahol a Kyodo hírügynökség beszámolója szerint holtan találták a pénzügyminisztérium egyik magasrangú hivatalnokát a lakásában. A rendőrség szerint öngyilkosság történt.
Emmanuel Macron elnökválasztási győzelme és pártja, a „Köztársaság Lendületben” (LREM) nemzetgyűlési választási tarolása után az egyik első új francia törvény a „La loi sur la moralisation de la vie publique” nevet viseli: tehát egy, a közéletet erkölcsösebbé tevő törvényről van szó, amelyet a Macron mögött álló párt valamennyi képviselője megszavazott. De mi valósult meg ebből a gyakorlatban?
A miniszter szerint a reformáció világos és követésre érdemes erkölcsi normarendszert állított fel.
A kutatásban nem ismerték azt a kifejezést, hogy „attól függ”.
Ősrégi probléma: mit érnek azok az erkölcsi vagy jogi szabályok, amelyeket nem tart be senki?
Keresztény teológusok válaszolnak Tóta W. Árpádnak: Lengyelországban ez a kérdés sokkal mélyebb és politikailag összetettebb, mintsem hogy azt bárki jó és rossz harcára egyszerűsíthetné.
A legtöbb előrejelzés szerint egy-két évtizeden belül az utak tele lesznek önvezető autókkal, emberi kapkodás helyett tehát gépi számítás dönt majd vészhelyzetben életről és halálról, ami igen fogas etikai kérdéseket vet fel. Mi történik például, ha az autós békésen olvasgat, az autó önműködően robog, amikor hirtelen három kisgyerek szalad át a vidéki országúton? Az automata haszonelvű erkölcsi döntéssel nyilván a saját gazdáját áldozná fel.
A nők szigorúbbak önmagukkal szemben.