Koreai gyár települhet Maglód mellé, a helyiek már tüntettek miatta
A maglódiak szerint már körbeveszik őket az ipari parkok és a dugóktól is félnek.
A maglódiak szerint már körbeveszik őket az ipari parkok és a dugóktól is félnek.
Az üzem ellen tiltakozók szerint a Tesla a természetpusztításon túl globális károkat is okoz.
Évtizedek óta építési terület az az elsőre erdőnek tűnő káposztásmegyeri telek, amin társasházat akar építeni a tulajdonos. Ennek egyáltalán nem örülnek a környéken lakók, akik évek óta próbálják megóvni az erdőrészletet, újabban élőláncot is szerveztek, és aláírást gyűjtenek kutyapártos segítséggel. A civilek az önkormányzaton kérik számon, hogy eddig miért nem tett valamit, pedig zöld ígérettel nyertek 2019-ben. Újpest széttárja a kezét: jogerős az építési engedély, a Kutyapárt szerepvállalása miatt viszont pártpolitikai haszonszerzésnek bélyegezték a mozgolódást.
Mi okozza az erdőtüzeket, és hogyan teszi gyakoribbá őket a klímaváltozás? Mit jelent az, hogy egy erdő „alkalmazkodik" hozzá? Mennyire kell tartanunk attól, hogy Magyarországra is elérnek a Dél-Európában mindennapossá váló tragédiák? Ezekről beszélgettünk fenntarthatósági podcastunkban Gálhidy Lászlóval, a WWF Magyarország Erdő programvezetőjével.
Szerintük a gyakorlatban nem megvalósítható az erdőirtásról szóló uniós törvény.
Idén eddig “csak” egy bő Nógrád megyényi esőerdő tűnt el Brazíliában.
Egy környezetvédő szervezet panaszolta be a Cargillt, amiért a világ legnagyobb gabonakereskedője olyan szóját is árusít, melyet Brazíliában termesztettek, ahol a földeket részben az őserdő felégetésével szerzik az Amazonas völgyében és másutt. Most először fordul elő az Egyesült Államok történetében, hogy ilyen panasszal fordulnak bírósághoz, amikor a termelési lánc eleje külföldön található.
Az EU-ban csak olyan terméket lehet majd forgalmazni, amelynek az előállítása nem jár klímaváltozást és a fajgazdagság csökkenését előidéző erdőirtással és erdőpusztulással – erről döntött az Európai Parlament.
Filemon Mihály állítja: már 2017-ben pályázott, így ha már akkor megkapta volna a pénzt, akkor még évekig lehetett volna gyönyörködni a lombokban.
Egyelőre feloldhatatlannak látszik az ellentét a mezőgazdasági területek iránti igény és az erdők megtartása között. Skót kutatók ötlete nemcsak élelmezési szempontokból jelenthet megoldást, hanem mérsékelheti az éghajlatváltozás negatív hatásait is.
A szakemberek a legényvirág sejtjeit használták fel arra, hogy 3D-nyomtatással készítsenek fát, és fából készült tárgyakat.
Legkevesebb öt ember meghalt az olaszországi Ischia szigetén történt földcsuszamlásban, és további hét személyt még keresnek. A tragédiához a szigeten zajló illegális beépítések és az erdőirtások is hozzájárultak.