Még mindig nálunk a legalacsonyabb a rezsi Európában, büszke is rá az energiahivatal
Budapesten 10,17 eurócent/kWh például a villamos energia ára, míg Rómában 49,32, Prágában 40,14, Bécsben pedig 47,44 eurócent.
Budapesten 10,17 eurócent/kWh például a villamos energia ára, míg Rómában 49,32, Prágában 40,14, Bécsben pedig 47,44 eurócent.
Ugyanannyival fogyasztottunk több vizet a járvány alatt, mint amennyivel a cégek kevesebbet, az elvándorlás viszont felboríthatja a közműrendszer egyensúlyát.
Nem jöhet olyan hideg a hivatal szerint, hogy fagyoskodnia kelljen a magyaroknak.
Az ország villamosenergia-termelése 43 százalékban nukleáris eredetű, de már 25 százalék a megújuló energia aránya.
Dorkota Lajos szívesen újrázott volna.
A Magyar Energetikai Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) közlése szerint az európai összehasonlításban továbbra is a magyar fogyasztók juthatnak hozzá az egyik legalacsonyabb áron a villamos energiához és a földgázhoz.
Mivel panaszkodtak a fogyasztók, nem sokat lacafacázott az energiahivatal vezetője: kapásból felszólította a közműszolgáltatókat a számlaküldési gyakorlatuk felülvizsgálatára. A Főgáz, illetve a lakossági áramszolgáltatók 30 napot kaptak arra, hogy elérjék a számláik időben levélszekrényekbe kerülését.
Nem vezetheti tovább az állami rezsicéget, sőt állami alkalmazotti státusától is megválik a 2010 utáni orbáni energiapolitika szürke, de könyörtelen végrehajtója. Horváth Péter a simicskátlanítás és a Lázár–Seszták-párharc vesztese.
Vizsgálat alá vonta a Tigáz késedelmes fizetéskor alkalmazott gyakorlatát az energiahivatal, miután az idén a lakossági szektorból kivonuló gázszolgáltatóra rengeteg, hasonló jellegű panasz érkezett az utóbbi időben.
A hatóságok a tervezettnél hamarabb liberalizálhatják a belföldi kitermelésű gáz árát a lakossági fogyasztók számára Romániában - közölte a román gázár-szabályozó hatóság vezetőjére hivatkozva az energiainfo. Romániában ezek szerint a meglehetősen mélyen repülő piaci árhoz rugalmasabban közelítő kínálat-kereslet alapon változó szabályozásra esküsznek, és a merev, hatósági ár a "rezsidémon".
A jogszabály értelmében az ügyfelek tartozását – közös megállapodás alapján – a régi szolgáltató engedményezheti az átvevő szolgáltató felé, azonban a Főgáz nem kíván élni a lehetőséggel, így a régi szolgáltató felé kell rendezni a tartozást.
Számos új feladat kerül a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) hatáskörébe az új energiahatékonysági törvény alapján.